TOPlist

Xiaomi chystá ultralevné Redmi 10A. Dočkáme se ho i v Česku

redmi 10

Telefon Redmi 9A patří k tomu nejzákladnějšímu, co dokáže trh s Android telefony nabídnout. Odpovídá tomu také cena. Telefon se dá v Česku totiž sehnat pod 2,5 tisíce. Už delší dobu slýcháme o nástupci, kterého Xiaomi údajně chystá a nyní byl telefon certifikován na FCC, což je vždy dobrá zpráva, jelikož jde o jeden z posledních kroků předtím, než je telefon oficiálně uveden na trh.

Chystané Redmi 10A dostane dle informací z FCC duální fotoaparát, což je určité vylepšení. Uživatelé Redmi 9A se totiž musí smířit pouze s jediným snímačem. Nově potěší také čtečka otisků prstů, kterou Redmi 9A postrádá. Benchmark Geekbench nám odhalil, že pod kapotou tiká čipset MediaTek Helio G25, který tiká i v Redmi 9A. Dopomáhat mu mají 2,3 nebo 4 GB operační paměti a 32, 64 nebo 128 GB úložiště.

redmi 10a geekbench

Telefon bude prý již z balení vybaven systémem Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5 a na trh by se měl dostat (i v Evropě) okolo března letošního roku. Kromě něj by mohlo dojít také na představení modelů POCO C4 a Redmi 10C.

Stačil by vám podobný mobil pro každodenní účely?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)