Menu

10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #16

Po dvoutýdenní pauze se opět vrací náš seriál s 10 tipy na zajímavé čínské zboží. Jaké zajímavosti jsme si pro vás tentokrát připravili?

1) Zvlhčovač vzduchu a lampa ve tvaru Androidu

První zboží opět představuje spíše úsměvný úlovek z čínského trhu – pokud se poohlížíte po zvlhčovači vzduchu, lampě a jste fanoušek systému Android, mohl by vás tento výrobek zaujmout. Velká postavička Androida (85 x 85 x 112 mm) totiž plní obě dvě role.

zboží - zvlhčovač vzduchu

 

Cena: 831 Kč (Aliexpress)

– zaslal Roman Michta (celkově 1 tip)

2) Magnetický USB kabel

Magnetický kabel není například pro uživatele přístrojů Sony žádnou novinkou, podobný mechanizmus využívají také MacBooky. Co si ale podobný způsob připojování smartphonu vyrobit také na svém přístroji s Micro USB? Díky tomu kabelu je to velmi snadné – MicroUSB konektor se vsune do standardní zdířky a rázem je telefon připraven na magnetický zbytek kabelu.

zboží - USB magnetický konektor

Cena: 339 Kč (eBay)

– zaslal Michal Urbánek (celkově 1 tip)

3) Tenká powerbanka Xiaomi 5000 mAh

Energie na cestách není nikdy dost. Power banku od Xiaomi jsme si již v některém z minulých dílů představili, jednalo se ale o model s vyšší kapacitou. Powerbanka v tomto díle našeho seriálu nabídne kapacitu “jen” 5000 mAh, zaujme ale tenkou a kvalitně provedenou konstrukcí. Skvělá je také cena, za kterou lze tuto power banku na čínském trhu zakoupit.

zboží - Xiaomi baterie

 

Cena: 321 Kč (eBay)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 4 tipy)

4) Sluchátka Xiaomi Piston 3

Od Xiaomi si představíme zařízení také z audio segmentu – sluchátka Xiaomi Piston jsou velmi známá díky skvělému poměru cena/kvalita. Třetí generace se dočkala několika vylepšení v ergonomii i hudební kvalitě a se svou cenou okolo 400 Kč se jedná o skvělý nákup.

zboží - xiaomi piston 3

Cena: 367 Kč (GearBest)

5) Propiska, stylus, vodováha i šroubovák v jednom

Propisku nosí spousta z nás stále při sobě – ať už jste student, sekretářka či třeba inženýr. Co proměnit obyčejnou propisku v multifunkční nástroj – pravítko, vodováhu, stylus pro dotykové displeje či třeba šroubovák. To vše se dá díky dalšímu tipu na zboží z Číny vměstnat do jedné propisky, která navíc stojí méně než 100 Kč.

zboží - popiska více funkcí

Cena: 96 Kč (eBay)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 4 tipy)

 6) Kapesní měřič tepu a okysličení krve

Pokud se řadíte mezi uživatele, kteří si často potřebují měřit srdeční tep a okysličení krve či jste prostě jen často zvědaví na své “hodnoty”, může vám pomoci další zboží z Číny. Tento kapesní měřič stojí sice něco málo přes 400 Kč, stále to ale vyjde levněji než v případě podobných měřičů na našem trhu.

zboží - okysličovač krve

Cena: 437 Kč (DealExtreme)

– zaslal Roman Holar (celkově 1 tip)

7) Digitální měření proudu a napětí do USB

Nejste si jisti, jaký proud dodává vaše nabíječka? Chtěli byste si tyto hodnoty proměřit? Můžete vyzkoušet tento šikovný digitální měřák, který se spojí přes USB s vaší nabíječkou a telefonem. Rázem uvidíme, jaký proud do telefonu putuje a jaké je napětí.

zboží - měřák

Cena: 99 Kč (eBay)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 4 tipy)

8) Levný anemometr – měření rychlosti proudění

Pokud patříte mezi nadšené modeláře a hodí se vám vědět, jak silné je v daném místě proudění vzduchu, může se vám hodit tento levný anemometr do kapsy. Kromě zmíněné síly větru dokáže zobrazit také teplotu. Při ceně pod 300 Kč se jedná jistě o zajímavý doplněk.

zboží - anemometer

Cena: 279 Kč (Aliexpress)

– zaslal Tomáš Kania (celkově 4 tipy)

 

9) Multifunkční bezdrátová klávesnice pro PC či Android TV

Nastávají chvíle, kdy byste potřebovali ovládat počítač z větší vzdálenosti, než kam dosáhne kabel myši – typicky například při sledování filmů. Obdobný případ může nastat při provozování tzv. Android TV, tedy malých počítačů, které se spojí s vaší televizí a vytvoří domácí kino. Řešením může být další zboží z našeho seriálu – multifunkční bezdrátová klávesnice, která dokáže obsluhovat nejen počítače, ale právě také zmiňovaná zařízení s Androidem. Na své konstrukci nabídne plnohodnotnou QWERTY klávesnici, navigační klávesy i touchpad.

zboží - ovladač

Cena: 389 Kč (eBay)

 

10) Chytrá sprcha s Handsfree

Seriál zakončíme opět vtipným zbožím. Rádi si zpíváte ve sprše? Nebo často voláte a hodila by se vám možnost telefonovat i při sprchování? Pak by váš problém mohla vyřešit tato sprcha, která v sobě ukrývá Bluetooth Handsfree. Díky tomu lze poslouchat hudbu z mobilního telefonu či vykonávat telefonní hovory.

zboží - chytrá sprcha

Cena: 878 Kč (GearBest)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 4 tipy)

 

Vzhledem k obrovskému počtu čínských obchodů je velmi pravděpodobné, že se zboží z našeho článku nalézá i v jiném obchodě s nižší cenou. Uvedli jsme pouze ověřené obchody, ze kterých jsme povětšinou dané zboží sami zakoupili. Pokud objevíte stejný výrobek s nižší cenou, dejte nám o tom vědět v komentářích. Rádi tipy na obchody rozšíříme. Děkujeme.

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

svítící USB kablík

Vyhlášení výherců k 15. dílu vyjde v samostatném článku. K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

Pro zobrazení formuláře z mobilní aplikaci Svět Androida klikněte zde.

Pravidla soutěže

  1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
  2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
  3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
  4. Každý 5. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
  5. Třetí vyhlášení proběhne po 20. díle seriálu.
  6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
  7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
  8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
  9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Líbil se vám dnešní výběr 10 zajímavých zboží?

 

Komentáře

Ales

Ales

2.7.2015 7:04

Vubec by nebylo spatne kdyby jste zverejnily tipy co jsem vam poslal tak pred mesicem. Dneska je sice vyber,ale to neplatilo o predchozich dilech…

mike

mike

z aplikace
2.7.2015 7:30

No tak asi ty tvoje tipy stali za hov*o

Miroslav Šiler

z aplikace
2.7.2015 7:36

propiska je super!

Wolfsteen

Wolfsteen

2.7.2015 7:46

Tak multifunkční propiska nemá chybu! Tu snad navrhl sám MacGyver:-)

7lk

z aplikace
2.7.2015 8:05

Víc mě zaujalo magnetické usb, na telefonu by to vyčnívalo asi moc, ale u tabletu už by to bylo únosné a taky pohodlné připojování

Ivanson

z aplikace
2.7.2015 9:18

Tak ta sprcha je absolutni bomba.

otomar

otomar

2.7.2015 9:57

Powerbank, propiska – pěkné tipy. Díky :)

Jiří Hnik

Jiří Hnik

2.7.2015 10:07

Děkuji :-))

Jirka

Jirka

2.7.2015 10:16

Prodává ten gearbest.com originální příslušenství? Rád bych si koupil ty Piston 3 ale nerad bych koupil fake

walliňák

2.7.2015 11:42

@Jirka, Gear Best se dušuje, že zboží je originální. Alespoň to píšou v komentářích pod produktem a na dotaz na jejich email. Objednal jsem od nich právě v akci Pistony3 a MiBand. Uvidíme, co příjde:)

JerzicekX7

2.7.2015 11:49

zde je originál té kopie multifunkční tužky: http://www.troika.org/en/produkte.html?nr=PIP20%2FYE asi nebude tak levný, jako z číny.

Jirka

Jirka

2.7.2015 11:50

Díky já právě taky už od nich bral MiBand ten je na cestě a teď jdu do těch sluchátek

SeppWinkler

SeppWinkler

2.7.2015 12:19

Dnes to boli super tipy, díky :) Ten magnetický kábli je perfektný, len by to chcelo, keby tie koncovky boli aspoň tri, alebo by sa dali dokúpiť, aby ich mohol mať človek vo viacerých zariadeniach a pripájal k nim len káblik. Klávesnicu asi vždy kúpim v SK / CZ, na týchto mi chýba lokalizácia, inak by to bolo fajn :(

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
2.7.2015 12:38

Pokud by nekdo chtel vyzkouset virtualni realitu v lepsim mechanickem provedeni nez Cardboard: http://www.aliexpress.com/item/Brand-RITECH-Universal-Virtual-Reality-3D-Glasses-II-with-Elastic-Band-for-3-5-6-inch/32351867238.html

Piro

Piro

2.7.2015 12:57

Tip na ten měřák USB jsem posílal už před pár měsícema…

robo

robo

2.7.2015 14:46

dnes vyborne tipy, uz rozmyslam co si kupim :-) len tak dalej

Fanousek

Fanousek

2.7.2015 22:41

Ty sluchatka od xiaomi sem si koupil youth edition a hraji vyborne :-) a stoji asi 200 kacek :-)

dzou

dzou

3.7.2015 1:18

Jo mam je taky.Staly 208kc. Hraji asi jako bezne dodavana sluchatka k mobilum. Proste jen stredy, trochu zastrene vysky a basy zadne. Vyhoda je ze na kabliku je prepinac na dalsi skladbu nebo zpet.

Gangy

Gangy

3.7.2015 5:14

Gratulujem, ku obom produktom od xiaomi ste nalinkovali obchod ktory predava fake… Iste vam vsetci budu vdacni.

poplis

poplis

3.7.2015 6:38

Dobry den,

Mate tip na aukci,ale pouze ebay,kde koupit opravdu origo tu powerbanku xiaomi 5000mAh??klidne i vyzsi cenb nez je v clanku.budu moc vdecny za tipy.

Jonáš

Jonáš

20.7.2015 9:43

Powerbanka dneska dorazila, bohužel je to fake. Česká Xiaomi komunita doporučuje nakupovat přes resellera iBuygou.

feferka

feferka

23.7.2015 9:39

Sluchátka Xiaomi Piston 3 teď za polovic :)
€7.27
http://www.gearbest.com/earphones/pp_182193.html

Power

Power

23.7.2015 11:40

Kupoval jsem 16000mAh powerbanku někdy v lednu na ebay v odkazu a podle ověření kódu z boku krabičky i podle znaků a dlouhodobé funkčnosti je origo: http://www.ebay.com/itm/5V-2-1A-Original-XIAOMI-16000mAh-Power-Bank-Smartphone-iPhone-Samsung-Hot-PS-/351230709477?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item51c6fb4ee5

Jiří Hnik

Jiří Hnik

26.7.2015 10:36

Ahoj, jsem velice rád že se vám tip na multifunkční tužku líbil :-) Před pár dny mi přišla.Je kovová a působí velmi kvalitně. :-)

Daniel Sztruhár

Daniel Sztruhár

3.8.2015 11:47

Tak ja neviem ako vám ale mne ten usb magnetický kábel nefunguje. Skúsil som ho na samsungu galaxy alpha, na galaxy s2, na google nexus 7 tablete a nič, neviem kde je problém ale ani jedna koncovka nefunguje. Ak by ste mi vedeli poradiť, tak prosím

dom

dom

20.8.2015 18:33

Koupil jsem powerbanku Xiaomi 10400mAh z gearbestu. Podle znaků a podle ověřovacího kódu na krabičce se zda jako originál. Jaké máte vy zkušenosti z powerbankou z tohoto obchodu?

Mara

Mara

27.9.2015 10:53

To Daniel Sztruhár: konektor je potreba do mikro USB zasunout pomerne velkou silou – az to zacvakne, v tom byva casto chyba

RSS (komentáře k článku)