5 tipů na zboží z Číny: Xiaomi “foto” deštník a jiné šílenosti

tipy-z-ciny-381-AliExpress-Xiaomi-foto-destnik-silenosti

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Pokud na toto či jiné čínské tržiště alespoň jednou za čas zavítáte, určitě vás frnkly do nosu produkty, u jejichž vzhledu či účelu vám naskočil na tváři úsměv či naopak údiv. Ano, šíleností je v nabídce opravdu hodně. Normálně je zvykem se jim vyhnout, ale my jim věnujeme dnešní vydání tipů. Aby to dávalo trochu smysl, mají souvislost s chytrostí nebo alespoň elektronikou. A kdo ví, třeba pro někoho z vás některý produkt bude nakonec i praktický.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Xiaomi “foto” deštník

Hned první produkt je tak trochu chyták. Nejenom v tom, že ve skutečnosti neobsahuje fotoaparáty a ještě se přitom trochu naváží do firmy Apple (i když to může být opravdu i dobře míněná poklona), ale nejde zas až o takový nesmysl. V rukojeti tohoto deštníku se nacházejí zdánlivé čočky fotoaparátů z iPhonu, ale jde o LED diody, které mohou zajistit bezpečnější chůzi ve tmě.

Cena: 1 070 Kč

Automatický elektronický podavač párátek

Jasně. Párátka, která si dáváme do úst, by měla být dokonale čistá. Hlavně v době, kdy stále řádí koronavirus a další neřádi. Ale že by se třeba u někoho doma v jídelně uchytil automatický podavač pro bezdotykové uchopení? No… nevíme.

Cena: 400 Kč

Krabička k ničemu

Doslova “useless box” je legendou v oboru tzv. nahovnysmu (pardon za ten výraz). Přepnete páčku, z krabičky se vynoří robotický prst, přepne páčku a… to je vše. Super, ne? Za tu cenu…

Cena: 410 Kč

Pánvice jako obal na iPhone

Opět humor namířený na jablečné telefony. Ale my jsme to nevymysleli, jen jsme to náhodou potkali. iPhone všech možných generací si můžete i s foto modulem připnout jako součást pánvice na smažení. Jestli si na tomto uděláte doma vajíčka, určitě nám nezapomeňte poslat fotky a videa.

Cena: 330 Kč

Hodinky se zapalovačem

Copak vodotrysk. V jednadvacátém století by měl chtít každý v hodinkách zapalovač. Ano, i tady se můžeme dohadovat o tom, že jde vlastně o praktickou věc, ale ve své podstatě je to extra podivnost.

Cena: od 630 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Baseus 100W 2m USB-C kabel 180 Kč
USB 2.0 HUB 120 Kč
Výkonný USB Bluetooth adaptér 200 Kč
Teleskopická trojnožka HONGDAK 150 Kč
Automatický dávkovač zubní pasty 130 Kč
OLAF 48W USB nabíječka 140 Kč
Tuya teplotní a vlhkostní senzor 300 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaké další produkty byste do těchto tipů zařadili?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)