TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Chytré termostatické hlavice

tipy-z-ciny-433-aliexpress-termostaticke-chytre-zigbee-hlavice

Vítejte u dalšího vydání tipů na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Venku už se ke slovu hlásí podzim a chladné počasí, tak přichází na řadu i otázka vytápění. Pokud jste odhodlaní během nadcházející zimy vyzkoušet topit trochu chytřeji ve smyslu využití smart zařízení, ideálním produktem jsou pro začátek třeba chytré termostatické hlavice. V následujících pěti hlavních tipech najdete pět modelů, které mají velmi dobré hodnocení a zároveň se od sebe liší minimálně po stránce designu. Všechny k propojení potřebují Zigbee bránu.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

MOES termostatická Zigbee hlavice

Aktuálně patrně nejprodávanější a také nejoblíbenější model. Od ostatních se vyznačuje hlavně „vyřezaným“ tvarem a také displejem na přední straně. Tato hlavice je k dostání i v černé barvě a objednat si ji rovnou můžete třeba i v sadě se zmíněnou Zigbee bránou.

Cena: 800 Kč

EARU hlavice

Další poměrně známá značka (resp. obchod) nabízí hlavici s tradičnějším válcovitým tvarem a displejem na boku. Stejně jako ostatní modely zvládá například i hlasové příkazy (po připojení potřebných periferií v síti) nebo ovládání z aplikace. I tato hlavice se dá objednat i s bránou.

Cena: 680 Kč

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Chytrá termostatická hlavice od Ecobuy

Také tento model s ostatními sdílí ty nejdůležitější funkce. Třeba detekci otevřených oken, automatický i ruční mód nebo pokročilé programování. I zde je odlišný design. Jde o válec s vystouplým ovládacím prstencem. Displej je podstatně menší, ale zase umí dle potřeby měnit svou orientaci.

Cena: 750 Kč

Baculatá Zigbee hlavice

Ani u této hlavice nenajdete významnější odchylku v oblasti funkcí nebo dramaticky odlišnou cenu. K jejímu pořízení se případně přikloníte hlavně kvůli tomu, jak vypadá. Seděla by k vám domů tato „baculka“?

Cena: 680 Kč

AVATTO Tuya Zigbee hlavice

Další z řady téměř totožně vybavených hlavic. U této může lákat klasický válcový tvar, který doplňuje boční displej a ovládání pomocí kulaté korunky. S ohledem na cenu a výbavu nejspíš opět bude záležet hlavně na vzhledu.

Cena: 680 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
KINGBOLEN BM550 tester autobaterie 300 Kč
A9 mini kamerka 95
Multifunkční obal na Redmi / Xiaomi mobil 150 Kč
Sada šroubováků 290 Kč
Světlo na kolo Rockbros RHL 400 290 Kč
Čistič displeje 25 Kč
16 ks nabíjecích AAA baterií 295 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Jaké máte zkušenosti s chytrými hlavicemi?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)