5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #73: Chytrá zásuvka, univerzální ovladač a další

5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů - chytrá zásuvka

Středeční ráno jako vždy začneme pěticí tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Seriál se dostává již do svého 73. pokračování, ve kterém se představí chytrá zásuvka, powerbanka a bezdrátová nabíječka v jednom či protiskluzová podložka pro telefon do auta.

1) Chytrá zásuvka pro každého

Jeden z našich čtenářů doporučil ostatním v komentářích tip, který nás zaujal – chytrou zásuvku. Do ní je možné zapojit libovolné spotřebiče a její stav ovládat skrze mobilní telefon, ať už jste kdekoliv. Aplikace je dostupná pro Android i iOS a umožní vám nejen vzdáleně vypnout a zapnout zásuvku, ale i třeba nastavit časové vypínání/zapínání.

Vlastnosti – chytrá zásuvka:

 • Maximální proud: 16 A
 • Maximální příkon: 3600 W
 • Wi-Fi: 802.11b/g/n (2,4 GHz)
 • Šifrování: WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK
tipy-z-ciny-chytra-zasuvka

Cena: 459 Kč (Aliexpress)

– zaslal Mafiak (celkově 1 tip)

2) Powerbanka a bezdrátová nabíječka v jednom

Stav baterií v mobilních telefonech se již pěknou řadu let nemění a výdrž se stále pohybuje při velmi intenzivním používání okolo 1-1,5 dne. Vzhledem k tomu, že baterie telefonů jsou zároveň pro uživatele často nepřístupné, obrovský rozmach zažívají powerbanky. Spolu s tím se rozmáhá i bezdrátové nabíjení, a tak čínské výrobce napadlo tyto dvě technologie spojit.

Vlastnosti:

 • powerbanka s bezdrátovým nabíjením
 • kapacita: 8000 mAh
 • výstup: 2,1 A
tipy-z-ciny-powerbanka

Cena: 464 Kč (Banggood)

– zaslal Radim Strejček (celkově 1 tip)

3) Protiskluzová podložka na palubní desku

Mobilní telefony nás dnes provázejí doslova na každém kroku, a to i při cestě v automobilu. Uživatelé, kteří často odkládají mobilní telefon na palubní desku, jistě ocení protiskluzovou podložku. Ta zajistí, aby telefon při jízdě necestoval po “palubce”, což jinak může být nebezpečné.

Vlastnosti:

 • protiskluzová podložka na palubní desku,
 • omyvatelná.
tipy-z-ciny-podlozka

Cena: 53 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 15 tipů)

4) Univerzální ovladač

Podobné zařízení jsme již v jednom z předchozích dílů měli, náš čtenář ale pro nás zasílá další velice zajímavý tip. Tento univerzální ovladač dokáže ovládat skrze infračervený port běžné domácí spotřebiče (televize, klimatizace, projektory apod.), ale je navíc připojen skrze Wi-Fi do domácí sítě. To nám umožní všechny přístroje ovládat mobilním telefonem, ať jsme doma či mimo domov. Poradí si zároveň s automatickými profily, které v určitý den i čas mohou aktivovat několik zařízení naráz a ušetřit nám tak čas.

Vlastnosti:

 • univerzální ovladač,
 • infračervený port, Wi-Fi,
 • aplikace pro mobilní telefon,
 • 360° pokrytí signálu.
tipy-z-ciny-ovladac

Cena: 920 Kč (Aliexpress)

5) Bezdrátový Bluetooth přijímač

Vlastníte automobil, kterému chybí možnost propojení mobilního telefonu a rádia skrze Bluetooth? Vyřešit to lze snadno a levně pomocí Bluetooth přijímače. Ten se zapojí do AUX vstupu autorádia a spáruje s mobilním telefonem přes Bluetooth. Díky tomu lze spouštět libovolný obsah z mobilního telefonu (hudbu, navigaci, telefonní hovory). Tento přijímač lze ale zároveň použít i k přeměně běžných sluchátek či reproduktorů na bezdrátové. Budete ale nejspíše potřebovat ještě redukci na 3,5mm jack.

Vlastnosti:

 • Bluetooth verze 4.1,
 • 3,5mm jack,
 • MicroUSB konektor pro napájení,
 • zabudovaná baterie.
tipy-z-ciny-prijimac

Cena: 214 (bez mikrofonu) / 231 (s mikrofonem) Kč (Aliexpress)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

zajimave zbozi z cinskych obchodu - magneticky kabel


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

Pro zobrazení formuláře z mobilní aplikace přejděte prosím do webového prohlížeče.

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 76. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Chytrá zásuvka nebo třeba univerzální ovladač?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)