5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #80: Sluchátka Piston Basic, batoh a další

tipy-z-ciny

Vánoce již klepou na dveře a my vítáme 80. díl seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Dnešní díl obsahuje například sluchátka Xiaomi Piston Basic, ovladač ve tvaru pistole nebo batoh nejen pro zrcadlovku.

1) Oboustranný MicroUSB kabel

Reversibilní konektor USB-C se stále nestal standardem, který by se objevoval ve všech nových telefonech. Naštěstí existuje několik způsobů, jak používat i standardní Micro-USB “oboustranně”. Stačí si pořídit kabel s upraveným konektorem, který lze do většiny telefonů skutečně zasunout nezávisle na jeho orientaci. Tentokrát pro vás máme tip na pravoúhlý konektor.

Vlastnosti – oboustranný MicroUSB kabel:

 • oboustranný konektor MicroUSB,
 • délka (výstupní proud): 0,5 metru (4 A), 2 metry (1,2 A).
5-tipu-na-zbozi-z-cinskych-obchodu-kabel-microusb

Cena: 74 Kč (Aliexpress)

– zaslal Ľubo Smilka (celkově 1 tip)

2) Sluchátka Xiaomi Piston Basic

Společnost Xiaomi stojí za řadou sluchátek, z nichž několik jsme na našem webu recenzovali. Model Xiaomi Piston Basic je náhradou za oblíbená sluchátka Xiaomi Piston 3, která již nejsou v oficiálním obchodě Xiaomi dostupná. Piston Basic přináší velmi dobrou kvalitu přehrávání především vzhledem k nízké ceně, která se na čínském trhu pohybuje okolo 140 Kč. Za takovou cenu byste na českém trhu hledali konkurenci opravdu těžko.

Vlastnosti – Xiaomi Piston Basic:

 • délka kabelu: 1,25 m
 • impedance: 32 Ohm
 • příkon: 5 mW
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • hmotnost: 14 g
xiaomi piston basic 1

Cena: 142 Kč (GearBest).

3) Batoh pro zrcadlovku a jiné

Mezi našimi čtenáři je jistě spousta nadšených fotografů, kteří vlastní zrcadlovku nebo větší kompakt. Řešíte, jak svůj “stroj” pohodlně a bezpečně přenášet? Posloužit by mohl batoh, který je k tomu přizpůsoben. Dovolí nejen bezpečně přenášet větší fotoaparáty, ale i příslušenství k němu – objektiv, akční kameru, menší stativy apod.

Vlastnosti – batoh pro zrcadlovku a jiné

 • vnitřní rozměry: 230 x 300 x 110 mm,
 • materiál: polyester,
 • pláštěnka v balení.
5-tipu-na-zbozi-z-cinskych-obchodu-batoh

Cena: 554 Kč (GearBest)

4) Xiaomi Mi Power Bank 2

Powerbanky od Xiaomi jsou mezi uživateli nesmírně oblíbené a zejména model s kapacitou 10 000 mAh se stal díky poměru cena/výkon opravdovým trhákem. Čínská společnost již nabízí druhou generaci této powerbanky, která si polepšila především v rychlosti nabíjení. Dokáže nyní nabídnout i rychlonabíjení s napětím 5, 9 i 12 V. Zůstává ale stále odolná kovová konstrukce či zajímavá cena.

Vlastnosti – Xiaomi Mi Power Bank 2:

 • výstup: 5,1V 2,4A, 9V / 12V 15W (max)
 • kovové tělo,
 • 1xUSB-A, 1xMicroUSB
5-tipu-na-zbozi-z-cinskych-obchodu-power-bank-copy

Cena: 420 Kč (Aliexpress)

5) Herní ovladač ve tvaru pistole

Pokud patříte mezi náruživé hráče FPS her pro Android, jistě jste přemýšleli o nějakém lepším ovládání, než je dotyková obrazovka. Známá společnost IPEGA nabízí své zajímavé a netradiční řešení – ovladač ve tvaru střelné zbraně, do kterého lze zasunout mobilní telefon. Díky tomu hráči získají reálnější pocit při hraní a nechybí ani spousta užitečných tlačítek.

Vlastnosti – herní ovladač ve tvaru pistole

 • technologie Bluetooth 3.0,
 • výdrž až 12/25 hodin (vibrace on/off),
 • hmotnost: 790 g.
5-tipu-na-zbozi-z-cinskych-obchodu-ovladac

Cena: 1368 Kč (Geekbuying)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 4 tipy)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

zajimave zbozi z cinskych obchodu - magneticky kabel


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

Pro zobrazení formuláře z mobilní aplikace přejděte prosím do webového prohlížeče.

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 86. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Líbí se vám skládací klávesnice nebo třeba krokoměr pro psy?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)