Nastartujte mozek! Rozjíždíme seriál o logických hrách pro Android

logické puzzle hry Android 1

Rádi u her žhavíte mozkové závity do ruda a s radostí se stavíte před logické výzvy a hádanky? Nepotřebujete prohánět nadupaná auta, střílet po ostatních nebo takticky budovat města a vesnice? Tak to jste tady správně. Rozhodli jsme se vám přinášet redakční tipy na logické a puzzle hry pro Android. Nepůjde o žádný žebříček a výběr her je čistě náhodný podle toho, jak nám přišly pod ruku. Půjde o hry nové i staré, takže možná narazíte na titul, který už v telefonu sjíždíte celé roky. Do náplně dalších dílů se každopádně můžete zapojit i vy doporučováním her v komentářích. Tak pojďme na to. Toto je našich prvních pět tipů tohoto nového seriálu…

Logické / puzzle hry pro Android #1

That Level Again

Začneme jednou velkou specialitou. Tato hra už je přes pět let stará a navázalo na ni několik pokračování. Celá se odehrává v jedné jediné místnosti, kterou musíte různými způsoby překonávat znovu a znovu. Občas vás přitom pošle do nastavení třeba zapnout Bluetooth nebo zvýšit jas. U tohoto jsme se královsky bavili.

That Level Again
That Level Again

Lemmings

PC klasika z roku 1991 se dočkala spousty různých variací. Jednou z nich je i mobilní hra. Oproti původní verzi má pár změn v mechanice. Pro zadávání úkolů lumíkům je potřeba mít dostatek “elixíru” a jednotlivé úkony jsou rozděleny do všudypřítomné mřížky. A zmizely také nutné oběti, na které jsme byli zvyklí. Lumík zastavující své kolegy už nemusí nutně vybouchnout a také může zamířit do domečku.

Lemmings
Lemmings

Okay?

Hra s velmi podivným a vlastně absolutně nesouvisejícím názvem je založena na ovládání kuličky. Ta nesmí (v základních levelech) opustit okraj displeje a přitom se musí odrazit od všech bílých předmětů. Ze začátku je to brnkačka, ale pak můžete u jedné úrovně zamrznout i na desítky minut. Nahlas tleskáme autorovi i za to, že za jeho hru můžete zaplatit libovolnou částku.

Cut It Down

Chytlavá hra s obrovským množstvím úrovní, ve kterých je úkolem hráče rozřezávat barevné dílky. Ty musejí zpočátku protínat hvězdičky, v pozdějších fázích se objeví i lasery nebo teleporty. Ale nebojte, stále je to logická hra, u které vůbec nejde o čas nebo akčnost. Všechno můžete pěkně předem promyslet.

Cut It: Brain Puzzles
Cut It: Brain Puzzles

Interlocked

Hra byla původně vydána na serveru Armor Games, kde je doteď extrémně populární. Jde o 3D hlavolam, ve kterém je vaším úkolem rozebrat daný předmět na díly. Postupným vysouváním součástí se musíte probojovat až k poslední volné. A nebojte se. Je to mnohem obtížnější než to zní.

Interlocked
Interlocked

Máte vlastní tipy na logické a puzzle hry pro Android?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)