5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #179: Bluetooth zámek, GPS tracker a další

Bluetooth zámek

Bluetooth zámek se snímačem otisku prstů, šikovná bezdrátová nabíječka, GPS tracker a další. Týden utekl jako voda a my přicházíme se 179. dílem seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů.

1) Bluetooth zámek

Bylo samozřejmě jen otázkou času, kdy se moderní technologie začnou “montovat” i do zcela běžných mechanických věcí. Chytré zámky na dveře jsou již běžnou praxí, co takhle ale visací Bluetooth zámek? Ten má navíc na sobě snímač otisků prstů, takže jej můžete ovládat nejen telefonem, ale i přiložením prstu. Otisků lze přidat až 15. Výrobce bohužel neuvádí výdrž na jedno nabití.

Bluetooth zámek

Cena: 787 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 5 tipů)

2) Levný GPS tracker

GPS technologie je dnes využívána ve spouště chytrých zařízeních. Ať už je to mobilní telefon, chytré hodinky, fitness náramky nebo třeba GPS trackery pro sledování pohybu. Těch je na čínském trhu velká spousta. Dnešní tip je na GPS tracker, který zaujme nízkou cenou a miniaturními rozměry. Výdrž se sice pohybuje jen okolo pár dní (max 6 dní), ale pro občasné pohlídání automobilu, motocyklu nebo třeba kola ideální. Případně může posloužit jako vyzkoušení dané technologie a můžete se díky tomu snáze rozhodnout, zda investovat později do lepšího zařízení.

GPS tracker

Cena: 315 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 5 tipů)

3) Bezdrátová nabíječka s USB porty

Bezdrátové nabíjení se bude nejspíše rozšiřovat stále více a více. Pokud již nyní máte telefon s podporou této technologie, rozhodně se hodí vybavit se bezdrátovou nabíječkou. Co si pořídit takovou, která poslouží zároveň i jako stojánek a navíc disponuje dvěma USB konektory pro nabíjení dalších zařízení (třeba chytrých hodinek) apod.?

Bezdrátová nabíječka

 

Cena: 446 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 5 tipů)

4) Čtečka paměťových karet

Potřebujete číst paměťové karty v mobilním telefonu s Androidem, v zařízení od Applu i počítači? Stačí se vybavit čtečkou  paměťových karet, která to vše zvládne najednou. Tato čtečka disponuje MicroUSB konektorem, Apple Lightning i klasickým USB-A do PC. Přenos pak probíhá skrze USB 2.0.

Ctecka karet OTG

Cena: 225 Kč (Aliexpress)

– zaslal Petr Kuba (celkově 1 tip)

5) Chytrá žárovka a kamera v jednom

Poslední tip je spíše pro zasmání a ukázkou, co vše je dnes možné vyrobit a prodávat. Chytré žárovky řízené mobilním telefonem jsou dnes běžně dostupné, stejně tak IP kamery. Co to ale spojit? Poslední tip představuje žárovku, ve které je skryta i kamera. Tou lze skrze mobilní telefon sledovat okolí odkudkoliv. Podporovaný je i obousměrný přenos zvuku, detekce pohybu a další.

chytrá žárovka a kamera

Cena: 496 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 5 tipů)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 184. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

  Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

  Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Bluetooth zámek nebo třeba bezdrátová nabíječka?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)