Tip z redakce: Jak ušetřit baterii automatickým spouštěním Wi-Fi?

tip z redakce wifi analyzer

Celý den “létáte po všech čertech”, LTE připojení neustále aktivní a baterie letí prudce dolů. Následně dorazíte domů, zapomenete zapnout Wi-Fi a procenta baterie (či FUP) letí stále dolů, i když vůbec nemusí. Poznáváte se? Pak pro vás máme další tip z redakce.

Zapomínáte aktivovat Wi-Fi po příchodu domů? Pomůžeme

Utahaný člověk z práce snadno zapomene Wi-Fi aktivovat, což má u většiny z nás jediný následek – mobilní data jsou stále aktivní, což “žere” nejen baterii, ale i datový balíček. Není snad ani nutné připomínat, jaké překvapení na nás může večer čekat, když se jdeme bavit ven s přáteli a baterie mobilního telefonu je skoro na nule.

Dnešní tip z redakce ukáže, jak nastavit jednoduché pravidlo, které myslí za nás. Bohužel opět platí, že to Android sám neumí, musíme mu pomoci další aplikací. Výběr je ale pestrý:android_wifi

Jak toho docílíme?

Princip bude velmi snadný – pokud se telefon připojí ke specifikované BTS v okolí domova (vysílač signálu), Wi-Fi se automaticky spustí. Díky tomu snadno docílíme zapnutí Wi-Fi až v momentě, kdy se blížíme k domovu, a nemusíme k tomu využívat GPS – tento proces nespotřebuje baterii.

Použití buněk má své omezení

Je potřeba myslet na to, že BTS stanice vysílají signál na větší plochu, než je pouze náš domov. Pomocí tohoto spouštěče se tedy pravidlo spustí povětšinou ještě dříve, než dorazíme domů. Nehodí se tedy používat, pokud se vyskytujete stále v okolí domova.

Nastavení v praxi – AutomateIt

Znovu se zaměřme na aplikaci AutomateIt. Na úvodní obrazovce zvolme Přidat pravidlo. Výběr a specifikace spouštěče je velmi důležitá a snadná, vyberme volbu Spouštěč ID buňky. V dalším kroku ponechme zaškrtnuté Připojen k buňce, pomocí šipky u Nová lokace provedeme volbu Skenovat buňky. Po nějak chvíli můžeme hledání přerušit a lokaci volbou Uložit lokaci/místo zapamatovat.

Tlačítkem Další se dostáváme do nastavení spouštěče, který je velmi jednoduchý – Zapnout/Vypnout Wi-Fi. Následně vyberme možnost Wi-Fi povoleno. Tlačítkem Další akci potvrdíme nastavení, pojmenujeme vytvořené pravidlo pro pozdější snazší dohledání a ikonou diskety v pravém horním rohu pravidlo uložíme.

Využijete dnešní tip z redakce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)