Tip z redakce: Jak nastavit upozornění na nabitou baterii?

tip z redakce - nabíjení

Telefon připojený k nabíječce je dnes běžnou záležitostí. Chytré telefony dokážou odpojit přísun energie, pokud je baterie plně dobita. Přesto by se hodilo vědět, kdy k tomu přesně dojde, abychom mohli telefony ihned začít plně používat. Dnešní tip z redakce vám prozradí jak na to.

Přebíjení baterií dnes tolik nehrozí

Jelikož jsou dnešní nabíječky k telefonům pouze napájecí zdroje a samotný proces nabíjení si řídí telefon, tok energie se po dosažení plné kapacity odpojí. Znamená to, že i při stále zapojené nabíječce by nemělo za normálních situací dojít k poškození telefonu. Náš tip se hodí spíše jako upozornění, že je telefon připraven k plnému použití.

Dnešní tip z redakce ukáže, jak nastavit jednoduché pravidlo pro slovní připomenutí v momentě, kdy dojde k plnému nabití baterie. Bohužel opět platí, že to Android sám standardně neumí, musíme mu pomoci další aplikací. Výběr je ale pestrý:

Nastavení v praxi – AutomateIt

Tradičně využijme aplikaci AutomateIt. Začněme volbou Přidat pravidlo na úvodní obrazovce, dále vyberme možnost Úroveň baterie. V následující části aplikace stačí vybrat Přesně a zadat hodnotu 100. Díky tomu se pravidlo spustí ve chvíli, kdy baterie dosáhne plné kapacity. Pokračujeme volbou Další.

Nyní nastává chvíle, kdy vyberme způsob upozornění. Možností je více a záleží jen na vás. My si vyzkoušíme hlasové upozornění – telefon nám přečte text „Baterie je plně nabita. Odpojte nabíječku.“ To provedeme volbou Akce mluvený text, kam vypíšeme libovolnou frázi a zvolíme český jazyk. V posledním kroku, do kterého se opět dostaneme volbou Další, pravidlo pojmenujeme a uložíme ikonou diskety v pravém horním rohu.

Výběru jazyka věnujte pozornost

Na našem redakčním telefonu Huawei Mate 7 byl s českou výslovností problém. Text byl přečten moc rychle a nesrozumitelně. Z tohoto důvodu jsme použili anglický jazyk s anglickým textem.

Předchozí tipy z redakce

Využijete dnešní tip z redakce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)