Menu

Tip z redakce: Jak automaticky odeslat SMS, až dorazíte do cíle?

Tip z redakce

Až dorazíš, pošli mi alespoň “SMSku”. Slýcháte takový požadavek často? Ukažme si tip z redakce, jak nezapomenout a přesto splnit zadání od manželky, přítelkyně, tatínka nebo třeba kolegyně z práce.

Sám Android to nezvládne – pomozme mu

Nejen my bychom podobnou funkci v Androidu uvítali. Bohužel ji musíme dodat další aplikací, která naučí Android novým kouskům. Vybízí se hned několik oblíbených nástrojů, které nám s tím hravě poradí:

tip z redakce

Jak toho docílíme?

Všechny zmíněné aplikace fungují na stejném principu. Je nutné zvolit spouštěč a samotnou akci. Spouštěč je událostí, která vyvolá danou akci. Pro naše potřeby je zřejmé, že akcí bude odeslání SMS s definovaným textem a adresátem. A spouštěč? V našich očích se jako nejlepší řešení jeví určení polohy cíle pomocí GPS nebo připojení k určité Wi-Fi síti. Dá se totiž předpokládat, že pokud jedete domů, po příchodu dříve nebo později aktivujete Wi-Fi a připojíte se k domácí síti.

Nastavení v praxi – AutomateIt

Vyberme si například oblíbený AutomateIt. Po jeho spuštění využijeme volby Přidat pravidlo. Nabízí se dva způsoby, jak vytvořit spouštěč:

  • Stav Wi-Fi připojení sítě: nastavit určitou Wi-Fi síť, ke které se telefon připojí v síti
  • Umístění/lokace: na mapě vybrat cíl, nastavit rádius (poloměr okolí, které má brát telefon ještě jako cíl. Nastavte v závislosti na délce trasy a přesnosti vaší GPS, typicky stačí 200 metrů) a ponechat zaškrtnutou volbu Příjezd do místa/lokace.

Po výběru jedné z možností výše vytvořte spouštěč a tlačítkem Další se pusťme do nastavení akce – odeslání SMS. Zde vybereme Poslat SMS, vyplníme text zprávy a vybereme adresáta. Na poslední záložce Pravidlo stačí jen vyplnit vhodné pojmenování pravidla pro vaši pozdější editaci a snadné vyhledání. Kliknutím na ikonu diskety pravidlo uložíme a aktivujeme.

Využijete dnešní tip z redakce?

 

Komentáře

Vw.jirka

vw.jirka 0

z aplikace
15.11.2015 8:14

Jo, tu větu slýcháme. Třeba já mám rodiče cca 100km daleko. Vždy, když odjíždím z návštěvy, slýchám to.

Ale… To mám vytvářet pravidlo, že když se mi telefon připojí na mojí WiFi tak se odešle zpráva?
To se jako pokaždé, když přijdu z práce odešle, že jsem dojel dobře? 😀

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

z aplikace
15.11.2015 8:51

vw.Jirka
Vůbec ne. Pravidlo necháte neaktivní a aktivujete jej až v momentě, kdy Vás někdo o zaslání SMS požádá. :)

Jawiik

z aplikace
15.11.2015 8:56

Už delší dobu mám vyřešeno v Taskeru, mám dva profily první se spustí když se připojí telefon na WiFi u rodičů a task zařídí pouze zapnutí druhého profilu a vypnutí sebe sama. Druhý profil ma trigger připojení na WiFi u mě doma a kromě odeslání SMS to opět připraví na další návštěvu zapnutím prvního profilu a vypnutím druhého.

Mawerickk

Mawerickk

15.11.2015 10:53

Nainstaloval jsem AutomateIt a TrustGo mi zahlásilo, že mi tato appka bude cpát reklamy do notifikační lišty (nějak neřeším) a bez mého vědomí mi bude instalovat další aplikace (jde o PUA!Dowgin.DX@Android). Nemám s tím moc zkušenosti, proto budu rád za každou odpověď :))

Boos

z aplikace
15.11.2015 11:05

Mawerickk: aby aplikace byla schopna nabídnout co možná nejvíce funkcí (včetně tvorby notifikaci které si uživatel vytvoří, nebo instalace a odinstalace aplikací dle pravidla) tak musí obsahovat i kód, který některé “antivirové” programy považují za kód škodlivý.

Redakce: super článek, jen mě mrzí, že jste vynechali aplikaci “Automate”, která umožňuje vytváření pravidel pomocí – velmi přehledných a snadných na pochopení i vytvoření – grafických diagramů.

tein

tein

z aplikace
16.11.2015 0:29

Po stránce technické se mi to líbí ale po stránce morální už moc ne. Přijde mi to rozhodně až příliš neosobní a o to přece ve vztahu jde. Je jedno zda je to vztah partnerský, rodinný nebo přátelský ale pokud někdo chce, abych se mu ozval až někam dorazím,že je se mnou všechno v pořádku, tak za sebe přece nenechám “mluvit” nějakej automat ale měl bych se tomu někomu ozvat sám… Sice to nepotřebuji ale na to by mi klidně stačila jen připomínka na základě onoho místa, že se mám odtud někomu ozvat…

jjajapaja

z aplikace
16.11.2015 9:03

skoda je ze kdyz uz se to prihlasi na me wifi tak by to mohlo poslat sms z netu a ne z kreditu ktery uz treba decka nemaji

RSS (komentáře k článku)