Tip z redakce: Jak automaticky odeslat SMS, až dorazíte do cíle?

Tip z redakce

Až dorazíš, pošli mi alespoň “SMSku”. Slýcháte takový požadavek často? Ukažme si tip z redakce, jak nezapomenout a přesto splnit zadání od manželky, přítelkyně, tatínka nebo třeba kolegyně z práce.

Sám Android to nezvládne – pomozme mu

Nejen my bychom podobnou funkci v Androidu uvítali. Bohužel ji musíme dodat další aplikací, která naučí Android novým kouskům. Vybízí se hned několik oblíbených nástrojů, které nám s tím hravě poradí:

tip z redakce

Jak toho docílíme?

Všechny zmíněné aplikace fungují na stejném principu. Je nutné zvolit spouštěč a samotnou akci. Spouštěč je událostí, která vyvolá danou akci. Pro naše potřeby je zřejmé, že akcí bude odeslání SMS s definovaným textem a adresátem. A spouštěč? V našich očích se jako nejlepší řešení jeví určení polohy cíle pomocí GPS nebo připojení k určité Wi-Fi síti. Dá se totiž předpokládat, že pokud jedete domů, po příchodu dříve nebo později aktivujete Wi-Fi a připojíte se k domácí síti.

Nastavení v praxi – AutomateIt

Vyberme si například oblíbený AutomateIt. Po jeho spuštění využijeme volby Přidat pravidlo. Nabízí se dva způsoby, jak vytvořit spouštěč:

  • Stav Wi-Fi připojení sítě: nastavit určitou Wi-Fi síť, ke které se telefon připojí v síti
  • Umístění/lokace: na mapě vybrat cíl, nastavit rádius (poloměr okolí, které má brát telefon ještě jako cíl. Nastavte v závislosti na délce trasy a přesnosti vaší GPS, typicky stačí 200 metrů) a ponechat zaškrtnutou volbu Příjezd do místa/lokace.

Po výběru jedné z možností výše vytvořte spouštěč a tlačítkem Další se pusťme do nastavení akce – odeslání SMS. Zde vybereme Poslat SMS, vyplníme text zprávy a vybereme adresáta. Na poslední záložce Pravidlo stačí jen vyplnit vhodné pojmenování pravidla pro vaši pozdější editaci a snadné vyhledání. Kliknutím na ikonu diskety pravidlo uložíme a aktivujeme.

Využijete dnešní tip z redakce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)