Menu

Tip z redakce: Jak automaticky zvýšit jas při spuštění aplikace Fotoaparátu?

Tip z redakce – fotoaparát (1 of 1)

Je sobota a my pokračujeme dalším dílem seriálu Tip z redakce. Dnes si ukážeme, jak automaticky zvýšit jas po spuštění aplikace Fotoaparátu, což se bude hodit u většiny telefonů.

Při focení je sluníčko přítel i nepřítel

Fotit za slunečného počasí je povětšinou výhodou – je totiž zajištěn dostatek světla, který zejména malé čipy mobilních telefonů vyžadují. Nastává ovšem jiný problém – čitelnost moderních displejů na slunci není nejlepší a jistou podmínkou je maximální jas. Jistě nám ale čtenáři dají za pravdu, že v momentě, kdy člověk vytáhne mobilní telefon pro rychlou momentku a nemá zrovna nastaven maximální jas, je problém jej nastavit. Zkrátka není toho moc vidět.

Ukážeme si, jak s tímto nepříjemným problémem skoncovat. Naučíme telefon automaticky zvýšit jas na maximum při spuštění fotoaparátu.

Některé telefony to umí automaticky

Čistý Android tento úkon bohužel neumí. Někteří výrobci však tuto možnost přidávají. Troufneme si ale tvrdit, že většina telefonů tuto funkcí neumí.

Jak toho docílíme?

Pomůže známá série nástrojů, kde se nejvíce zaměříme na oblíbený AutomateIt.

Nastavení v praxi – AutomateIt

Na úvodní obrazovce aplikace zvolme možnost Přidat pravidlo a jako spouštěč poté Stav aplikace. Na následující obrazovce pomocí ikony s lupou vyhledáme aplikaci Fotoaparát ve vašem telefonu. Zaškrtnutí v dolní části ponechme a volme možnost Další.

Akcí bude v tomto případě jednoznačně Nastavit jas obrazovky. Pokud váš telefon disponuje systémem, který umožňuje nastavovat úroveň jasu i při aktivním Automatickém řízení, zaškrtněme tuto volbu a nastavme jas na nejvyšší úroveň (255). V tomto případě na redakčním telefonu Huawei Mate 7 se jas zvýší naplno i při spuštěném automatickém řízení a po opuštění aplikace fotoaparátu se vrátí zpět na dříve nastavenou hodnotu.

V poslední záložce Pravidlo si úkol jednoznačně pojmenujeme a ikonou diskety v pravém horním rohu uložíme.

Tip z redakce – předchozí díly

 

Komentáře

policak

19.12.2015 12:30

Nainstalujte si některou z desítek aplikací Fotoaparát, které to umí v základu a ušetříte si půl hodiny života.

ElGribo

20.12.2015 21:19

Policak: …a nadavkem promrhejte dvě hodiny života hledáním apk, která fotí aspoň trochu tak, jak jste zvyklí a má podobné kvality a nastavení vč. třeba ukládání do RAW ;-) A pak promrhejte zbytek života hledáním apk jiného druhu (napadá mě třeba galerie / prohlížeč obrázků), u které také potřebujete automaticky nastavit jas na max či jinou hodnotu – garantuju, že ji nenajdete. Mj. proto Tasker, Lllama, AutomateIt a podobné aplikace existují – dávají možnost nastavit akce a chování, které nikdo do aplikací integrovat nebude, protože se jedná o libůstku pár fajnšmekrů. Mám to podobně v Taskeru nastaveno pro asi 10 aplikací, u jiných mi to zase zapíná polohu a po určité době, kdy není aplikace v popředí, to zase šmírování polohy vypíná. Myslíte, že najdete mapovou aplikaci podobnou SmartMaps či OsmAnd+, která tohle umí?

RSS (komentáře k článku)