TOPlist

Bílý dům je blíž k možnosti úplně zablokovat TikTok v USA

TikTok zákaz zablokování USA zákon návrh Bílý dům

Je stále více a více pravděpodobnější, že aplikace a sociální síť TikTok bude mít na USA celoplošný problém. Po zákazu používat tuto platformu například v telefonech politiků přichází na řadu jednání o tom, zda by měl mít Bílý dům pravomoc TikTok v zemi úplně zablokovat. Podle agentury Reuters administrativa prezidenta Bidena podpoří senátní návrh zákona, který Bílý dům k zákazu zmocňuje. Konkrétně umožňuje Ministerstvu obchodu zakázat jakoukoli zahraniční aplikaci, která ohrožuje národní bezpečnost USA.

TikTok: Videos, Lives & Musik
TikTok: Videos, Lives & Musik

Čínská aplikace pro sdílení videí je opakovaně obviňována ze špehování občanů USA a spolupráce s čínskou vládou. Navzdory snahám vyvrátit obavy o kybernetickou bezpečnost aplikace a ukládání dat v datových centrech v USA se TikToku nepodařilo americké zákonodárce přesvědčit. Nyní ji čeká soudní proces a nejnovější dvoustranický návrh zákona Senátu ji může přiblížit o krok blíže k úplnému zablokování ve Spojených státech.

Připravovaná novela není ovšem mířena pouze na TikTok. Podle senátora Marka Warnera bude moci ministerstvo obchodu omezit nebo zakázat jakoukoli zahraniční aplikaci, která ohrožuje národní bezpečnost USA. Návrh zákona zahrnuje i zahraniční technologie z Číny, Ruska, Severní Koreje, Íránu, Venezuely a Kuby. Aplikace TikTok má v současné době v USA více než 100 milionů uživatelů.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak velké obavy máte z TikToku?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)