TikTok zavádí razantní omezení pro nezletilé uživatele

TikTok omezení nezletilí 18 let screen time časový limit

Sociální síť TikTok ve svém oboru zažívá již několikátý rok po sobě strmý vzrůst, ale je také terčem řady kritických názorů, které se opírají o bezpečnost, ochranu soukromí nebo vliv na mladé uživatele. V rámci poslední zmíněné problematiky nyní síť zavádí několik nových opatření. Jde například o časový limit pro sledování aplikace (tzv. screen time) pro uživatele ve věku do 18 let. Čas strávený u aplikace mohou nezletilým omezit také rodiče.

TikTok omezení nezletilí 18 let screen time časový limit hodina

Uživatelé TikToku, kterým ještě nebylo 18 let, budou mít nově automaticky nastavený maximální screen time na 60 minut, tedy hodinu. V aplikaci je možné tento limit změnit, takže se u spousty nezletilých pravděpodobně velmi rychle mine účinkem, i když bude neustále vyskakovat upozornění na příliš dlouhé sledování obsahu. V tu chvíli ale může nastoupit mnohem efektivnější rodičovská kontrola.

Rodiče budou moci kontrolovat čas strávený u obrazovky svých dětí, upravovat limity, počet otevření aplikace a získat kompletní přehled o celkovém stráveném čase. Mohou dokonce vypnout oznámení v aplikaci TikTok pro účty svých dětí. V současné době uživatelé mladší 15 let nedostávají push oznámení po 21. hodině, zatímco uživatelé ve věku 16 až 17 let nedostávají oznámení po 22. hodině.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik znáte lidí, kteří používají TikTok?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)