TOPlist

Jak Tencent Games bojuje proti hackerům v PUBG Mobile?

pubg mobile hack tencent games

Společnost Tencent Games, která kromě jiných her stojí také za PUBG Mobile aktivně bojuje proti hackování a cheatování v jejich nejpopulárnější hře. Společnost oznámila, že vylepšuje svůj systém, který snadněji identifikuje podvodníky a následně jim udělí penalizaci v podobě banu. Jak jinak Tencent Games s hackery bojuje?

PUBG Mobile Deathmatch 4vs4 🎮 český gameplay

PUBG Mobile Deathmatch 4vs4 🎮 český gameplay

Tencent Games na začátku října oznámilo, že hráči, kteří budou ve hře PUBG cheatovat dostanou ban na deset let, což je zajímavé. Ostatní společnosti totiž většinou za tyto praktiky udělují ban permanentní. Vydavatel nyní oznamuje některé další kroky, které bude podnikat proti hackerům. Tencent má svůj vlastní tým, který se zabývá zabezpečením her a pracuje takřka nepřetržitě. První z ochranných prvků je systém, který vyhledává modifikovaná herní data či jiný podezřelý software. Pokud by však ani to nestačilo a hráči si stěžovali, že někdo v jejich hře podvádí, jeden z týmu hráče živě pozoruje a na základě toho určí, zda cheatuje či nikoliv.

V blízké budoucnosti však společnost chystá další kroky, které budou hru chránit před cheatery. Hledá různé způsoby, jak komunikovat s hráči, kteří mají podezření na hackery. Nejnovější verze PUBG Mobile 0.15.0 umožňuje rozpoznat hackery, který se snaží své praktiky skrýt tím, že mají špatné internetové připojení. Tencent dále tvrdí, že se postaralo o zrušení stovek sociálních kanálů, tisíců videí a desítek serverů inzerujících či prodávajících hacky do PUBG. Ti, kteří cheaty do hry vytvářeli dokonce čeká trestní stíhání a soud.

Zvolilo dle vás Tencent Games správnou strategii?

Zdroj: androidcentral.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)