Nejlepší Battle Royale hry na Android, které můžete hrát zdarma

battle royale fortnite

Fortnite a PUBG Mobile jsou hodně oblíbené hry. A to i na Androidu. Obě hry mají miliony aktivních hráčů a i když na první pohled vypadají úplně jinak, tak toho mají hodně společného. V první řadě jde o Battle Royale hry. Rozhodně ale nejsou jediné. Pokud chcete vyzkoušet něco jiného v tomto žánru, tak jste na správném místě. Představíme si ty nejlepší Battle Royale hry na Android mobil.

Co je to herní žánr Battle Royale?

Ještě než se pustíme do samotného výčtu her, vysvětlíme si v krátkosti, co to vlastně znamená. Battle Royale je herní žánr, ve kterém se bojuje na uzavřené mapě na život a na smrt. Počet lidí na mapě se liší podle hry. Většinou hraje až 100 hráčů, úkolem je přežít na stále se zmenšující oblasti. Tím se zvyšuje napětí a akce mezi hráči. Poslední hráč nebo tým, který přežije, vyhrává. V posledních téměř dvou letech jde o jeden z nejoblíbenějších herních žánrů. Nebudeme již ale zdržovat a podíváme se na seznam her.

Fortnite

Čím jiným začít než tou vůbec nejoblíbenější hrou na světě. Jde o Battle Royale se vším všudy. Na mapě hraje až 100 lidí, kteří bojují na velkém ostrově o život. Mapa má poschovávané různé zbraně od pistolí, přes útočné pušky, až po raketomety. Oproti PUBG si můžete všimnout kreslené grafiky a obecně odlehčené atmosféry. K dispozici je hra zdarma, ale není na Google Play. Návod, jak hru nainstalovat na Android, naleznete v našem průvodci Fortnite.

Fortnite na Androidu: Jak se hraje mobilní verze oblíbené hry?

Fortnite na Androidu: Jak se hraje mobilní verze oblíbené hry?

PUBG Mobile

PUBG je hra, která žánr Battle Royale dostala do “mainstreamu”. Hlavně díky obrovskému úspěchu PUBG, můžeme nyní vidět velké množství konkurenčních her, včetně Fortnite. Ve hře jsou tři mapy, můžete hrát z pohledu třetí či první osoby, na mapách se nachází zbraně, výzbroj, vozidla apod. Podobně jako výše zmíněná hra, i PUBG Mobile se dá stahovat zdarma. A to i z Google Play.

PUBG Mobile: Jak se hraje oblíbená Battle Royale hra na telefonech?

PUBG Mobile: Jak se hraje oblíbená Battle Royale hra na telefonech?

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE

Rules of Survival

Už z videa si můžete všimnout, že hra má velmi blízko k PUBG. Například základní herní mapa je velmi podobná i po designové stránce, ve hře můžete najít stejnou výbavu. Celkově ve hře hrajete proti dalším až 119 hráčům. A to na několika mapách, úkolem hry je co nejdéle přežít. Kromě jiných hráčů si musíte také dávat pozor na jedovatý plyn. Ten postupně pokrývá celou oblast. Funguje tu i týmová hra až pro 4 hráče. K dispozici je zdarma.

Rules of Survival game trailer

Rules of Survival game trailer

RULES OF SURVIVAL
RULES OF SURVIVAL

Battlelands Royale

Tato hra je však mnohem více uzpůsobena mobilnímu telefonu. Je mnohem jednodušší a značně rychlejší. Jedna hra trvá maximálně 5 minut. To je způsobeno i tím, že na jedné mapě hraje maximálně 24 hráčů. Pohled hry je z vrchu. Samozřejmě nechybí ani odměny a úrovně pro svou postavu. Ve hře si můžete odemykat například nové obleky. Stahovat se dá z Google Play zdarma.

Battlelands Royale je svižná variace na oblíbené hry Fortnite a PUBG

Battlelands Royale je svižná variace na oblíbené hry Fortnite a PUBG

Battlelands Royale
Battlelands Royale

Garena Free Fire

Hra Free Fire patří opět spíše k těm větším a nejoblíbenějším. Má již více než 100 milionů stažení. Plusem hry je rychlost, kdy trvá maximálně 10 minut a na jedné mapě může být maximálně 50 hráčů. Grafika je povedená, nechybí klasické Battle Royale mechaniky. Mnoho chyb se na hře nedá nalézt, což jde vidět i na průměrném hodnocení 4,5. Opět se dá stahovat a instalovat zdarma z Google Play.

Free Fire – Battleground-Official Trailer.

Free Fire - Battleground-Official Trailer.

ZombsRoyale.io

Tato hra je ideální “záchodovka”. Trvá vždy jen pár minut, používá se jednoduchá 2D grafika, jednoduché ovládání i jednoduché herní mechaniky. To má výhodu i v tom, že se ji naučíte hrát během krátké doby. To se například o Fortnite nebo PUBG nedá říct. Rozhodně jde ale o zajímavou volbu. V jednoduchosti je zkrátka síla a i když to na první pohled nevypadá moc dobře, tak může zabavit na stejně dlouhou dobu jako hry výše.

Introducing ZombsRoyale.io

Introducing ZombsRoyale.io

ZombsRoyale.io - Battle Royale
ZombsRoyale.io - Battle Royale

Hrajte nějakou hru ze seznamu výše, nebo máte jiného favorita v žánru Battle Royale?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)