Menu

Telefony Pixel mají problém s halo efektem. Google slíbil nápravu

Telefony Pixel mají jeden z nejlepších fotoaparátů v mobilech vůbec, i přesto se ale u něj objevil jeden problém. Někteří uživatelé si začali všímat, že se při určitých podmínkách objevuje tzv. halo efekt. Google se na štěstí bude snažit chybu opravit, a to pomocí “kódu”.

Telefony Pixel a halo efekt

Google se snaží vyvinout algoritmy, které by mohly identifikovat obloukové světlo. To se totiž na některých fotografiích pořízených Pixel telefony nepěkně zobrazuje. Halo efekt a odlesky objektivu se zobrazují, když je světelný zdroj namířen směrem k telefonu.

Krátce jsme se tomuto problému věnovali i v naší recenzi, nicméně v našem případě se tento jev nevyskytoval. Pro vytvoření efektu musí být světlo ve správném úhlu, takže pokud by se vám to stalo, mělo by stačit se o kousek posunout.

Druhou možností je počkat na opravu, kterou už Google potvrdil v Pixel fóru. Měla by být k dispozici v řádu několika týdnů, takže pravděpodobně bude venku ještě předtím, než se začne Google Pixel oficiálně prodávat v ČR. Kdy přesně bude telefon dostupný, zatím není zcela jasné.

Myslíte, že Google dokáže problém vyřešit softwarově?

Zdroje: androidauthority.com, imgur.com.

 

Komentáře

Pepapdy

31.10.2016 19:36

Toto není nekvalitní optikou proti tomuto jevu se na zrcadlovky nasazuje tzv. sluneční clona. Tady nemá co clonit, v podstatě by stačilo pouzdro s patřičně navrženým otvorem a matnými okraji které pohltí světlo které tento jev vytváří.

Radeg

radeg 9

z aplikace
1.11.2016 11:46

Opravovat softwarově hardwarovou chybu je cesta do pekel.

coyd

1.11.2016 13:49

Pry je to udajne tim miniaturnim sklickem fotoaparatu a to nevim jak chteji SW vyresit :) jedine nejakou automatickou detekci toho jevu a naslednym sw odstranenim, coz podle mne udela z fotky jeste vetsi gulas nez je s halo efektem

Hurec

z aplikace
1.11.2016 16:48

Bozsky pixel ma chybu? To snad ne. Ktomu to neni sw chyba.

Sagitarius

sagitarius64 0

2.11.2016 19:02

Největší problém mají ty Pixle s cenou. Nešlo by tento problémy taky nějak SW vyřešit?

RSS (komentáře k článku)