Nový model Oppo Find X obdrží 10 GB RAM: Má to vůbec smysl?

Telefon Oppo Find X 10GB RAM

Oppo se nadále snaží aktivně dokázat, že jeho řada Find X patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete koupit. Po limitované Lamborghini edici s 512GB úložištěm přichází na řadu další HW rekordman. Nová varianta Oppo Find X ponese mamutích 10 GB RAM.

Telefon Oppo Find X aneb když vám 8 GB RAM nestačí

Původní model Oppo Find X jsme si představili při vydání, avšak neuškodí si ty nejdůležitější specifikace zopakovat, protože novinka se bude pravděpodobně lišit pouze ve velikosti operační paměti. Zbytek zůstane při starém. Procesoru Snapdragon 845, tak nyní bude sekundovat 10 GB RAM (předchozí varianta 8 GB), 256GB úložiště, tři kamery schované v unikáním výsuvném mechanismu a baterií s příjemnou kapacitou 3 730 mAh s podporou VOOC rychlonabíjení. To vše v krásném bezrámečkovém designu s prémiovou cenovkou přesahující tisíc euro, protože už původní model je naceněn na prémiových 999€.

Informace o telefonu pochází ze stránek čínského certifikačního úřadu TENAA. Zatím ale nevíme, zdali se novinka dostane i na ostatní trhy nebo zůstane jen čínskou specialitkou. Každopádně příbuzná, limitovaná edice Oppo Find X Lamborghini s 512GB úložištěm a cenovkou 1600€ se vyprodala. Oppo tedy cítí, že skupina movitých zákazníků, kteří nekoukají na cenovky existuje i mimo jablečný svět nejdražších Iphonů.

Před necelými čtyřmi měsíci jsme ve spojení s herním telefonem ASUS ROG Phone psali, že 10 GB paměti se v telefonech brzy neobjeví. Vypadá to, že problémy společnosti ASUS, dokázalo Oppo vyřešit. Jako technologičtí fandové, každé překonávání dosavadních limitů, rozhodně vítáme, sic praktické využití 10GB operační paměti u Oppo Find X asi velké zrovna nebude. Přesto má takový model pro Oppo význam. Na západě se stále jedná o relativně neznámého výrobce. Pokud to Oppo myslí s úspěchem na zdejších trzích vážně, tak podobná aktivita z jeho strany dává smysl. I když se jedná hlavně o PR výstup.

Dokázali byste 10GB ram využít? Šli byste do telefonů od Oppa nebo zůstanete u zavedených výrobců?

Zdroj: androidauthority.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)