Takhle funguje výsuvný mechanismus u telefonu Oppo Find X

vysunovaci mechanismus oppo find x

Telefon Oppo Find X je jeden z nejvíce fascinujících telefonů tohoto roku. A to hlavně díky tomu, že má speciální výsuvný mechanismus, který v sobě schovává fotoaparáty i senzory. A to na obou stranách mobilu. Nyní se první majitelé podívali i dovnitř Oppo Find X, aby zjistili, jak vlastně vysunování funguje. Zdá se, že na první generaci funguje překvapivě dobře.

Vysunovací mechanismus u Oppo Find X vypadá pozoruhodně

Z GIF obrázku můžeme vidět, že součástky určené k pohybu jsou rozdělené na tři části. Ta hlavní se nachází uprostřed, na krajích jsou pak schované kabely, které propojují vysunovací  část se základní deskou telefonu. Vidět jdou i kolejnice, které tlumí pohyb. Vzhledem k tomu, že se používá vysunování větší části, tak je i fungování trochu odlišné od Vivo Nex S, kde se používá “jen” vysunovací selfie kamera.

oppo find x vysuvny mechanismus

Jedna zajímavost je to, že podle člověka, který telefon rozebíral, je Oppo Find X jeden z nejsložitějších telefonů na rozložení. Už jen 41 šroubků tomu nasvědčuje. První dojmy z telefonu tvrdí, že po stránce zpracování je na tom velmi dobře. Bude zajímavé sledovat, jestli se i další výrobci pustí do vysunovacích mechanismů. Vivo i Oppo jsou sesterské společnosti, které patří  jednomu majiteli. Existuje šance, že další OnePlus telefon bude mít něco podobného, protože patří také pod obrovskou korporaci BBK.

Myslíte si, že se výsuvný mechanismus rozšíří a uvidíme ho v dalších telefonech?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)