Menu

Takhle funguje výsuvný mechanismus u telefonu Oppo Find X

Telefon Oppo Find X je jeden z nejvíce fascinujících telefonů tohoto roku. A to hlavně díky tomu, že má speciální výsuvný mechanismus, který v sobě schovává fotoaparáty i senzory. A to na obou stranách mobilu. Nyní se první majitelé podívali i dovnitř Oppo Find X, aby zjistili, jak vlastně vysunování funguje. Zdá se, že na první generaci funguje překvapivě dobře.

Vysunovací mechanismus u Oppo Find X vypadá pozoruhodně

Z GIF obrázku můžeme vidět, že součástky určené k pohybu jsou rozdělené na tři části. Ta hlavní se nachází uprostřed, na krajích jsou pak schované kabely, které propojují vysunovací  část se základní deskou telefonu. Vidět jdou i kolejnice, které tlumí pohyb. Vzhledem k tomu, že se používá vysunování větší části, tak je i fungování trochu odlišné od Vivo Nex S, kde se používá “jen” vysunovací selfie kamera.

oppo find x vysuvny mechanismus

Jedna zajímavost je to, že podle člověka, který telefon rozebíral, je Oppo Find X jeden z nejsložitějších telefonů na rozložení. Už jen 41 šroubků tomu nasvědčuje. První dojmy z telefonu tvrdí, že po stránce zpracování je na tom velmi dobře. Bude zajímavé sledovat, jestli se i další výrobci pustí do vysunovacích mechanismů. Vivo i Oppo jsou sesterské společnosti, které patří  jednomu majiteli. Existuje šance, že další OnePlus telefon bude mít něco podobného, protože patří také pod obrovskou korporaci BBK.

Myslíte si, že se výsuvný mechanismus rozšíří a uvidíme ho v dalších telefonech?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Libb

Libb 77

6.7.2018 11:45

Výdycky mě udiví, jak nekvalitní video natočí člověk o nějakém zajímavém tématu. Přitom dnes kdeco umí 4K…

JeMartin

JeMartin 2

6.7.2018 11:48

Tak to si museli inženýři dát opravdu práci….. akorát nevidím žádané praktické využití….. možná je to cool….. ale to je tak vše.

Vml

Vláďa Mlázovský 3

6.7.2018 13:31

Mě přijde, že to je možná dokonce krok zpět. Je to cool, ale ručně výsuvná kamerka by byla podle mě méně náchylná k závadě.

Ale zcela upřímně, není už čas přední kamerku na vybraných modelech vypustit?
Display přes celou přední stranu je velmi, velmi očekávaný. Přední kamerka je podle mě pro uživatele buď nepostradatelná a nebo naopak úplně zbytečná, a já bych se jí klidně vzdal ve prospěch displeje přes celou čelní stranu.

Co si myslíte vy?

Bicista

bicista 62

6.7.2018 14:23

Trend maximalizivat display skoro na 100% plochy ma za nasledek takove chujoviny.
Nevim osobne mi cerny pruzek 5 mm pro kamery a senzory na celni strane opravdu nevadi,

Cardi

cardi -375

6.7.2018 20:01

bicista: a co to ma za spojení co jsi napsal když je kamera vzadu? :D s přední stranou to nemá nic společného….

Tepn_ech

Štepán Čech 0

7.7.2018 10:42

Upřímně dovedeš si představit že si nějaká “blondýnka” koupí mobil bez přední kamery? Ja teda ne 😀 jinak me osobně by 5mm rámeček nahoře vůbec nevadil, ale nechápu proč výrobci jsou schopni rámeček nahoře eliminovat a dole ne? Proč to nejde naopak? Dole nic a nahoře rámeček?

Huno

Huno 6

7.7.2018 21:18

Cardi: ve vysouvacím modulu je i přední kamera a kvůli ni je ten vysouvací modul udělaný.

RSS (komentáře k článku)