Menu

Kdy se dočkáme 10 GB RAM pamětí v telefonech? Nebude to tak brzy, jak se čekalo

Mobilní telefony, které jsou na trhu, mají maximálně 8 GB paměti RAM a možná to nějakou chvíli ještě tak zůstane. Více paměti totiž potřebuje i více místa pro modul a zrovna volné místo uvnitř telefonu je něco, co výrobci nemají. Přesně na takový problém měl narazit ASUS, když experimentoval s 10 GB RAM pamětí v telefonu.

ASUS ROG Phone měl mít původně 10 GB RAM paměti?

Dříve tento týden jsme se dočkali představení ASUS ROG telefonu, který je přímou konkurencí herního telefonu Razer. Novinka nabízí perfektní parametry. Původně měl být ale ještě o trošku lepší. Roland Quandt, který je známý úniky telefonů, prozradil, že ASUS experimentoval s uvedením 10 GB RAM pamětí v chytrých telefonech. A to zhruba před deseti měsíci, když se připravovala nová vlajková loď. Časově to vychází právě na ASUS ROG Phone, kde by se to i hodilo, vzhledem k tomu, že má jít o ultimátní smartphone.

Jenže jak víme, telefon 10 GB RAM paměť nemá, jediným důvodem, proč se na tak velkou paměť nedostalo, je údajně to, že modul paměti byl příliš velký a nemohl se vejít do těla telefonu.

Otázkou samozřejmě je, jestli by telefon s takhle velkou RAM pamětí měl smysl a jestli by si Android vůbec poradil s 10 GB. Ono i většina stolních počítačů má v dnešní době maximálně 8 GB RAM, které zcela dostačují pro každodenní použití. Úplně stejné je to i u telefonů. Na začátku roku se spekulovalo, že Vivo v telefonu Xplay7 dodá 10GB RAM. Jenže uběhlo pět měsíců a žádná další informace se o tomto telefonu neobjevila. Na 10 GB si tak ještě pravděpodobně nějaký ten čas počkáme.

Dostačuje vám paměť RAM ve vašem telefonu?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 148

8.6.2018 15:32

Na jednom telefonu mám RAM 512 MB a na druhém 1 GB. A jelikož nehraji hry, tak nemám problém. Jasný, nemůžu mít otevřených deset aplikací zároveň a musím mít Lite verze. Ale jde to.

Monter

monter -3

8.6.2018 15:37

Mám 8 GB a jsem spokojen…One+6

Cardi

cardi -362

8.6.2018 16:57

monter: uplna zbytecnost ale hlavne jak jsi spokojen :)

HerrBezzemek

HerrBezzemek 1

8.6.2018 18:01

Na iP 7 mám 2 GB a je to naprosto dostačující hodnota :D

Mrtva_zizala

-22

8.6.2018 18:50

8 i 10G k prdu… pokud je system odladeny, beha stejne na 3 i 6GB. Dukazem jest MIUI. Jooo hosici vyrobci uz nevi jaky parametr by nadopovali. Dochazi fantazie co jeste v telefonech vylepsit… a bude hur.

Silveralius

Silveralius 3

8.6.2018 20:37

Několik věcí.
1) Proč by si proboha nemohl Android poradit s 10 GB paměti? Je to sakra “64bit” systém. Poradí si klidně i s 256 GB paměti, když mu jí dodáte.
2) Většina nejnáročnějších her je ráda (nebo nerada?) když využije 4GB paměti. Takže spíš k tomu teď v podstatě není důvod. Až důvod bude vzroste poptávka a díky tomu i přijdou novější technologie a paměti se i zmenší a tak jich tam klidně narvou i víc.

No a teď ostatní věci.
MIUI není systém, ale grafická nadstavba s drobnýma úpravama. Která se mi příšerně nelíbí a je to jen v něčem vylepšená a v něčem osekaná kopie grafické nadstavby od Applu na jejich iOS.
Ale jádro samotné zůstává stejné tedy Android.

Jinak fantazie určitě výrobcům nedochází. Poslední novinky všech výrobců to jednoznačně dokazují.

Jinak taky mám 8 GB RAM je to zatím naprosto dostačující a ano velice mi to vyhovuje. Nemusím se v ničem omezovat a v pohodě můžu mít na pozadí spuštěnou kupu aplikací a bez čekání přepínat.
Jinak ano nejnovější android rozjedete i s málo RAM, ale ovládání telefonu se po nějakém čase stává utrpením a vznikají poté “krásné” články o čínských šmejdech. :D

Jerry7650

Jerry7650 1

8.6.2018 21:01

Problém je v tom, že stejně všichni ty svoje systémy a aplikace ladí tak na 2GB RAM max… Takže pak jsou agresivně vypínané aplikace a velká RAM je tak k ničemu….

RSS (komentáře k článku)