TCL uvedlo v ČR nové televizory. Mají MiniLED, 144Hz frekvenci, reproduktory Onkyo a Google TV

tcl televizory 2023
  • TCL uvedlo nové televizory řady C84, C74 a C64
  • Nejvyšší řada má MiniLED podsvícení a 144Hz obnovovací frekvenci
  • Všechny televizory mají Google TV a QLED panely

Společnost TCL představila tento týden nové řady svých televizorů. Nejvyšší C84 z nich má MiniLED technologii a 144Hz obnovovací frekvenci, na své si přijdou ale i méně nároční uživatelé s řadou C74, která si zachovává většinu funkcí, ale má nižší jas a chybí MiniLED. Pojďme si je tedy představit.

Řada TCL C84

Řada TCL C84 nabízí MiniLED technologii a bude k dostání v 55, 65, 75 a 85palcové verzi. Samotné panely jsou typu QLED a firmě se podařilo vylepšit nejen kontrast, ale zároveň zvýšit jas až na 2000 nitů ve špičce. Samozřejmostí jsou technologie jako Dolby Atmos, Dolby Vission IQ, HDR10, HDR10+ a HLG. Obnovovací frekvence pak činí 144 Hz, takže může posloužit třeba i jako herní monitor k výkonnému počítači. Navíc se může v případě potřeby upscalovat až na 240 Hz. Nechybí podpora variabilní obnovovací frekvence, AMD Freesync Premium Pro a HDMI 2.1 konektory.

Nový procesor AiPQ 3.0 se stará o HDR a za pomocí umělé inteligence vylepšuje také mapování tónů. Systémem je Google TV a zvukový zážitek obstarají 2.1 reproduktory Onkyo s výkonem až 60 W. Nejmenší 55″ verze by měla vyjít na 31 tisíc korun, největší 85″ pak ukončuje nabídku a vyjde na 70 tisíc korun.

Řada TCL C74

Levnější řada TCL C74 pak nabídne špičkový jas až 1000 nitů a zachovává si 144Hz obnovovací frekvenci s možností upscalu na 240 Hz. Je vybavena rovněž QLED panelem a k dispozici bude v 55, 65 a 75palcových variantách. Opět můžeme počítat s Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR10, HDR10+ i procesorem AiPQ 3.0. I zde mohou hráči počítat s FreeSync Premium Pro a variabilní obnovovací frekvencí. Řada by měla začínat na 25 tisících korunách za nejmenší 55″ variantu.

Řada TCL C64

Začátkem dubna odhalila společnost také nejlevnější řadu TCL C64, která je ořezaná o několik funkcí a dosahuje maximálního jasu 450 nitů, na druhou stranu může oslovit cenou, která začíná na 13 tisících korunách. Více o ní se můžete dozvědět v našem starším článku.

Došlo také na nové soundbary, které mají nabídnout cenově dostupný, ale zároveň kvalitní zážitek z domácího kina. Mají HDMI 1.4 s ARC a podporují DTS Virtaul:X i Bluetooth 5.3. Jde konkrétně o:

  • Nový 2.1kanálový soundbar S642W s bezdrátovým subwooferem a výkonem 200 W.
  • Nový 3.1kanálový soundbar S643W s bezdrátovým subwooferem a výkonem 240 W.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám zamlouvají nové TCL televizory?

Zdroj: tisková zpráva, TCL

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)