Menu

Tablet od Amazonu přijde na trh pravděpodobně v říjnu

Zatímco Amazon už dlouho nabízí digitální obsah poměrně citelně mu chyběl nějaký pokročilejší hardware. Přitom zařízení, schopné pracovat s hudbou, videem a e-knihami, otevírá dveře k obrovskému trhu elektronické zábavy, na kterém má Amazon co nabídnout a samozřejmě i prodat.

Podle posledních internetových “drbů” se chystá Amazon v říjnu (jiné zdroje ale mluví o “třetím čtvrtletí”) vstoupit na trh se svým vlastním tabletem. Kromě toho by měl také přidat dvě nové verze svých čteček Kindle. Uvádí to The Wall Street Journal, který informaci získal z nejmenovaného, ale údajně “dobře informovaného” zdroje. Podle něj bude tablet disponovat “zhruba devítipalcovým displejem” (zahraniční zdroje z toho vyvozují, že skutečná úhlopříčka bude 8,9″) a (celkem logicky, když o něm píšeme na Světě Androida) poběží na něm operační systém Android blíže neupřesněné verze (pravděpodobně však půjde o Honeycomb). Dá se počítat s integrací služeb Amazonu, včetně Cloud Storage, stahování MP3, půjčování videí, Amazon AppStore a dalších.

Budou takto vypadat nová zařízení od Amazonu?

Budou takto vypadat nová zařízení od Amazonu?

V tom, zda tablet bude či nebude vybaven fotoaparátem, se zdroje rozcházejí.

Srdcem by mohl být čtyřjádrový procesor NVIDIA Kal-El (Tegra 3), či Texas Instruments OMAP 4.

Je zřejmé, že tento produkt bude přímo konkurovat zařízením od Barnes & Noble a dalších výrobců, kteří se pustili do tabletů se zaměřením na čtení elektronických knih.

Cenu tabletu ani nových Kindle zpráva neuvádí, a ani mluvčí Amazonu neodpověděl na žádosti o komentář.

Myslíte si, že se jedná o pravdivé informace? Měli byste zájem o takový tablet? Vadilo by vám, že nemá fotoaparát a/nebo přední kameru?

Zdroje: NeoWin, Android Phone Fans a Android and Me.

 

Komentáře

Jonny

Jonny

14.7.2011 13:17

Dobrý den
Tak zájem by tu byl, ale je otázka jestli se v ČR bude vůbec prodávat.

nelson23

nelson23

14.7.2011 13:23

Zájem bych měl, Amazon navíc dokáže podle mě nabídnout kvalitní produkty za rozumnou cenu. Absence “fotoaparátu” by mi rozhodně nevadila, u tabletu mi přijde jako zbytečnost, i bez přední kamery bych se asi v klidu obešel. Celkově mě osobně chybí na trhu tablet, který nemá podobné (podle mě) zbytečnosti a je nabízen za rozumnou cenu. Sám nad tabletem s Androidem silně uvažuji, ale vzhledem k tomu, že bych ho chtěl v podstatě jen na prohlížení webu, čtení knih a hlavně komiksů (těch mám slušnou elektronickou sbírku, ale na stolním PC či NB se prostě pohodlně nečte) a většinou nenáročné věci (i hry mě na mobilních zařízeních baví spíše jednoduché logické než nějaké 3D snažící se přiblížit velkým hrám), tak věci jako je 3G, 8MPx nebo 5MPx foťák atp. nepotřebuji.

faustpinballer

faustpinballer

14.7.2011 17:36

lol – to chci videt jak v rijnu bude v prodeji Kal-el…

Jonny

Jonny

15.7.2011 10:10

To jsem si taky říkal, že to je nějaká blbost, když první tablety s NVIDIA Kal-El se mají objevit až příští rok.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

15.7.2011 10:19

To: faustpinballer a Jonny
Samozřejmě máte pravdu. Ale zdroje, které na konci článku odkazujeme, tuto variantu uvádějí.

RSS (komentáře k článku)