Menu

Substitute Phone pomáhá lidem závislým na chytrých telefonech

Asi každý už někdy zažil situaci, kdy si jen tak projíždí prstem po displeji telefonu sem a tam bez žádného smyslu. Zkrátka jen aby prsty měly něco dělat. Pokud se vám to stává často, mohla by pomoct novinka, a to Substitute Phone. Ten nahrazuje klasický chytrý telefon.

Vynálezce Substitute Phone chce bojovat se závislostí na telefonech

Rakouský designér Klemens Schillinger vytvořil celkem pět různých pomůcek, které mají za úkol bojovat se závislostí. Podle něj se chytrý telefon stává stále návykovějším objektem v našich životech. Uživatelé si s ním hrají stále více, anebo jej neustále kontrolují, jestli už nepřišla nová zpráva či email.

substitute phone

Schillinger navrhl celkem pět různých modelů plastových pomůcek ve tvaru telefonu, namísto displeje v nich najdeme kuličky, které mají za úkol imitovat posouvání a přetahování prstem po displeji. Cílem má být to, aby uživatel přestal používat chytrý telefon, když jej zrovna k ničemu nepotřebuje. Substitute Phone se prozatím neprodává, designér má na svých stránkách pouze napsáno “brzy”.

Snažíte se používat chytré telefony co nejméně, nebo si s nimi také občas “bezvýznamně hrajete”?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler 11

28.11.2017 10:29

On si ale zamenil následok s príčinou. Ľudia nie sú závislí na kĺzaní prstom po displeji, ale na tom, či im niekto lajkol status, či im neušiel status niekoho, koho ani nepoznajú a či sa fotka použitej plienky ich decka páčila dostatočnému množstvu ľudí :)

TonyKuba

TonyKuba 9

28.11.2017 10:30

Naprosto skvělá pomůcka pro vyznavače”nepřetržitého dotyku” s telefonem. Je mi vždy smutno když vidím někde dvojici, která sedí vedle sebe a místo aby si vykládali, každý svírá v rukou mobil a upřeně zírá na obrazovku. Díky mobilům lidé přestávají spolu komunikovat osobně. Nezajímá je partner, jaké má problémy a co potřebuje, ale veškerou pozornost věnují “skvělé” výbavě svého mobilu. Děti ve školách se kastují podle typu mobilu….. Já sám používám mobil od doby kdy se objevily na našem trhu, nejdříve to byla pracovní nutnost, pak osobní pomůcka pro rychlou komunikaci s blízkými. Vždy jsem však držel zásadu, žádné hry, na noc telefon vypnutý, hovory neznámých osob zásadně nepřijímám-není důvod. V cizině zásadně mobil používám pro navigaci, orientaci a vyhledání potřebných informací. Průměrná délka mých hovorů je 2 minuty/hovor. Takže pomůcku Substitute Phone považuji za přínos.

RSS (komentáře k článku)