TOPlist

Netradiční sochy reflektují dnešní dobu posedlou technologiemi. Vidíte to i ve vašem okolí?

netradicni sochy mobilni technologie

Netradiční sochy se objevily během festivalu světel v Amsterdamu. Vidět můžeme tři postavy, které sedí v typické poloze dnešních dní. Hlavy jsou jsou ohnuté směrem dolů, prsty se hýbou po virtuální klávesnici a tělo osvětluje jas z displeje. Zatímco jsou fyzicky přítomní, tak jejich mysl je úplně jinde. Umělecká instalace slouží k tomu, aby se lidé zamysleli nad tím, jak nás na každém rohu pohlcuje technologie.

Netradiční sochy zobrazují dnešní dobu chytrých telefonů

S chytrými telefony jsme neustále přitahováni k obrazovkám, které „osvětlují“ naše životy. Ať už je to kvůli komunikaci, získávání nových informací anebo zábavě. Tak nějak popisuje autorka svůj počtin. Za sochami stojí mladá britská umělkyně Gali May Lucasová.

netradicni sochy moderni technologie

K sochám řekla, že zachycuje realitu, kterou většina z nás zná. Rozhodla se, že namísto vizuálně působivých, ale abstraktních děl, vytvoří něco okamžitě rozeznatelného a zároveň trochu děsivého, aby se procházející lidé zamysleli nad dobou s telefonem v ruce.

Rozhodně je pravda, že smartphony jsou s námi neustále a máme je po ruce stále. Ať už je to postel, záchod, MHD, při jídle atd. Z toho důsledku se více prosazuje virtuální realita a skutečný svět se oddaluje. Ostatně s tím začínají bojovat i společnosti jako je Apple nebo Google. V posledních verzích systému přináší různé měřiče toho, jak dlouho využíváte telefon. Můžete si nastavit omezení atd. Více informací o těchto funkcí můžete najít v našem článku o Digital Wellbeing.

Vidíte to i ve vašem okolí podobně, jako autorka sochy?

Zdroje: creativeboom.com, mymodernmet.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)