Stát v Rusku frontu na iPhone se nevyplácí

fronta-na-apple-iPhone-Rusko

Nové iPhony od Applu se objevily v obchodech již 21. září ve vybraných státech. U nás, a třeba právě v Rusku, se ale oficiálně začaly prodávat až o týden později – 28. září. Jejich vydání typicky doprovázela dlouhá řada nedočkavých zákazníků. V Singapuru, Sydney a v dalších městech první skupiny, kde se telefony objevily již 21. září, stály svou frontu na iPhone stovky lidí. Mnoho z nich před obchody strávilo i několik dní.

Mnozí podnikavci se pokusili vydělat na prodeji svého místa ve frontě.

Prodej místa ve frontě se pro některé podnikavce stalo výnosným byznysem. Stoupnout si brzy do fronty a pak se pokusit prodat své místo nedočkavcům. Když je někdo ochotný za místo zaplatit, tak proč z toho něco nemít, že? Tento trend letos dorazil i do Ruska a to ve velkém stylu.

Vzhledem k nízké životní úrovni, si tímto způsobem chtěla přivydělat spousta Rusů. Ostatně to nezněl jako špatný nápad- v minulém roce se skladové zásoby iPhone X v Moskvě vyprodaly za pouhou hodinu. Fandové by tak měli býti namotivováni si takovou „místenku“ zakoupit, že? Chyba lávky.

Stovky takových podnikavců si předčasně stouply do řady.  Neměli zájem o nové produkty od Applu (iPhone XS 87 tisíc rublů = cca 30 tisíc Kč; iPhone XS Max 96 tisíc rublů cca 33 tisíc Kč) , nýbrž doufali v prodej svého místa ve frontě. Někteří v dešti a nízkých teplotách strávili i několik dní. Dokonce se domluvili na společné cenové politice. První místo v řadě si podnikavec cenil na 450 000 rublů (cca 150 000 Kč), přičemž následující místa nesly cenovky nižší.

Jenže co čert nechtěl – nikdo si místenku za takové ceny koupit nechtěl. Když došlo na otevření prodejny, začal manažer vyvolávat pořadová čísla. Nikdo se ale k nákupu neměl. Jako první si nový iPhone zakoupil až držitel pořadového čísla 247. Šťastný majitel se dychtivým novinářů následně pochlubil, že na konec fronty přišel “jen” 2,5 hodiny před začátkem prodejů. Stát v Rusku frontu na iPhone se prostě nevyplácí.

Stáli jste někdy v podobné frontě na nějaký vytoužený produkt? Pokud ano – co to bylo?

Zdroj: reuters.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)