Správce hesel s miliony uživatelů přiznal únik dat

správce hesel LastPass únik dat

Mít hesla uložená do jedné aplikace či služby, která je umožňuje hromadně spravovat, je dvousečná zbraň. Sice si nemusíte nutně pamatovat údaje ke každému přihlášení všemožně po internetu, ale také se tím zvyšuje riziko, že když něco unikne, tak komplet všechno. Každá zpráva o úniku dat z nějakého správce hesel je tedy důvodem ke zvýšené pozornosti a malé panice. Děje se tak i u aktuálního případu správce LastPass, jehož provozovatelé přiznali pár týdnů starý únik dat.

Obavy o hesla či jiné přístupové údaje uživatelů prý ale nejsou na místě. Společnost popsala, že unikla pouze interní data. “Zjistili jsme, že neoprávněná osoba získala přístup k částem vývojového prostředí LastPass prostřednictvím jednoho kompromitovaného vývojářského účtu a odnesla si části zdrojového kódu a některé proprietární technické informace LastPass. Naše produkty a služby fungují normálně,” ubezpečuje.

LastPass Password Manager
LastPass Password Manager

Správce hesel LastPass má v podobě mobilní aplikace pro Android více než deset milionů stažení v Obchodě Google Play.

Používáte správce hesel? Jakého?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)