TOPlist

Češi zuří! Netflix začíná oficiálně zavádět poplatek za sdílení účtu. Na kolik vyjde?

netflix sdílení hesel v česku
  • Netflix začíná zavádět poplatek za sdílení účtu v Česku
  • Týká se tarifů Premium a Standard
  • Jeden člen vyjde měsíčně na 79 Kč

Už několik měsíců se hovoří o tom, že Netflix začne zavádět poplatek za sdílení účtu s někým, kdo nebydlí ve stejné domácnosti jako vy. V mnoha zemích už je tento poplatek vyžadován několik měsíců a nyní si Netflix podle všeho posvítí i na uživatele v České republice.

Před nějakým časem jsme vám přinesli článek o tom, jak Netflix posuzuje sdílení účtu mimo domácnost, takže pokud se chcete dozvědět podrobnější informace o tom, jak vše probíhá, mrkněte přímo do něj. Ve zkratce společnost posuzuje několik aspektů jako je IP adresa, ID zařízení a aktivita účtu na zařízeních. Pokud tedy i vy sdílíte s někým účet, dostanete během několika dní e-mail, ve kterém se vás bude firma snažit přesvědčit o zaplacení měsíčního poplatku ve výši 79 Kč.

Ověření (v případě, že jste kupříkladu na chalupě) bude probíhat skrz kód, který vám přijde jako SMS, nebo na e-mail. U tarifu Standard bude možné přidat jednoho člena navíc, u vyššího předplatného Premium pak dva členy, přičemž cena platí za jednu osobu. Základní tarif Basic nenabídne možnost sdílení účtu vůbec.

A jak to bude v praxi vypadat, když nebudete nová pravidla o členech respektovat? Netflix váš účet zkrátka odstřihne od zařízení, která nebudou splňovat podmínky a vyzvou ty, kteří jsou přihlášeni na cizí účet k založení vlastního. Reakce na sociálních sítích jsou převážně negativní, ale najdou se mezi námi i ti, kteří krok chápou.

Netflix
Netflix

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už vám přišlo upozornění od Netflixu?

Zdroj: Netflix

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)