Spotify chystá vylepšený úsporný režim

spotify úsporný režim

Streamovací služba Spotify dnes patří mezi nejčastější legální cesty k poslechu hudby. Svou popularitu si vydobyla nejen bohatou databází skladeb a podcastů, ale i pokročilými funkcemi. V nedávné době jsme si tak mohli začít užívat například sdílených playlistů. Nyní to vypadá, že se vylepšení dočká úsporný režim, který Spotify již nějakou dobu nabízí.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Úsporný režim, v aplikaci Spotify „Data Saver“, zpomaluje datový tok při streamování hudby na 24 kb/s, čehož můžeme využívat zejména při poslechu hudby přes mobilní data a šetřit tak svou spotřebu. Tato možnost je momentálně dostupná pouze pro hudbu, nikoli pro video podcasty. To by se ovšem mělo změnit.

Zkoumání zdrojového kódu, za kterým stojí populární blogerka Jane Wong, ukázalo, že aktuální verze aplikace Spotify pro Android skrývá novou položkou, kterou by měl úsporný režim v budoucnosti nabídnout. Jedná se o funkci, která u video podcastů umožní oddělit video od zvuku. Při její aktivaci se nám tak do zařízení bude stahovat pouze audio bez obrazu. Tuto úsporu přitom budeme moct využívat nezávisle na omezení klasického poslechu hudby, jak je vidět ze screenshotu výše.

Sledujete na Spotify video podcasty?

Zdroj: Twitter Jane Wong

 

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)