Spotify spouští video podcasty pro všechny a zdarma

spotify video podcasty zdarma joe rogan

V oblasti streamování hudby musí Spotify v posledních letech čelit tlaku obří konkurence v podobě Apple Music a YouTube Music. Specializace na podcasty se tak stala vítanou cestou, jak si tato švédská firma může zachovat originalitu v boji o posluchače.

Hlavním symbolem spuštění videa na platformě Spotify je jednoznačně Joe Rogan. Již delší dobu se proslýchalo, že Spotify pracuje na rozšíření podpory o videa. Zvláště pak právě po medializované květnové akvizici famózní Joe Rogan Experience show. V květnu Joe Rogan oznámil, že nejpozději od roku 2021 bude jeho podcast (v současnosti má přes 9 milionů odběratelů na YouTube) dostupný exkluzivně právě jen na Spotify.

Pokud ovládáte anglický jazyk, tak jde beze sporu o jeden z nejzajímavějších a nejzábavnějších počinů na současném internetu. Jen v posledních letech se před mikrofonem vystřídala pestrá plejáda osobností od herců, sportovců až po vědce nebo bývalého pilota U.S. Navy, který se setkal tváří v tvář s fenoménem UFO. Nelze také opomenout už legendární účinkování Elona Muska nebo známého youtubera a recenzenta Marcuse Brownlee alias MKBHD.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Známé moudro říká, že konkurence je pro zákazníka vždy dobrá. Je tedy velmi pozitivní, že velikáni YouTube a Apple Music dostávají rivala právě v oblasti podcastů, které jsou v posledních letech na výrazném vzestupu.

Jaké jsou vaše neoblíbenější Spotify podcasty ?

Zdroj: The Verge

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)