TOPlist

Spotify zavádí skvělou funkci, se kterou můžete pěkně frajeřit

Spotify text skladeb karaoke

Znáte ten pocit, kdy si zpíváte při poslechu písničky společně s interpretem a zrovna v tom nejlepším vám vypadne text, tak ho prostě nahradíte broukáním nebo směskou slabik? Jestli ne, tak máte buď perfektní paměť, nebo si raději nikdy nezpíváte. Pro všechny ostatní každopádně zavádí populární Spotify super funkci, se kterou se ke slovům dostanete doslova jedním tahem. V detailu skladeb se totiž začal objevovat jejich text.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

(Aktualizováno: Funkce není stará pár hodin, jak jsme původně informovali, ale již několik týdnů. K nám nicméně dorazilo oficiální oznámení skrze e-mail až nyní.) Praktickou novinku jsme vyzkoušeli a funguje parádně. Jak si můžete všimnou na snímcích, aplikace nemá problém ani s češtinou či dokonce maďarštinou. Texty jsou totiž evidentně napárovány z nějaké externí databáze.

Přínos celé funkce umocňuje fakt, že sloky jsou v průběhu přehrávání podkreslovány a posouvány jako při karaoke. Teď můžete začít před známými frajeřit, že znáte texty úplně ke všem písničkám. Nebo jim to tajemství prozraďte a zazpívejte si pořádně (alespoň co se textových podkladů týká) pěkně společně. Funkce zatím funguje jen v mobilní aplikaci Spotify.

U které skladby byste rádi uměli celý text?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)