Spotify má novou funkci Jen ty. Mrkněte, o co v ní jde

Spotify Jen ty příběhy stories

Populární hudební služba Spotify začala skrze aktualizaci mobilní aplikace zavádět funkci s názvem Jen ty. I když se to může zdát skoro nesmyslné, zavádí v této streamovací službě v podstatě formát Stories. Tedy horizontálně rolovací “příběhy” na výšku. K čemu by něco takového mohlo na Spotify být? Ptáte se správně a my jsme to po aktualizaci také hned potřebovali vyzkoušet. Služba i v tomto případě využívá a poskytuje to nejlepší, co umí – zajímavou formou generuje informace o tom, co a kdy uživatel poslouchá či poslouchal.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Sekce Jen ty ve Spotify vytváří příběhy založené na analýze, jak často, kdy a případně při jakých příležitostech člověk přehrával určité skladby či alba. Na základě dat služba poskládá několik druhů “storíček”, kterými se může uživatel veřejně pochlubit. Je zde jasná snaha využít toho, že každý posluchač je jedinečný.

Příběhy zohledňují například hudbu poslouchanou brzy ráno (ke snídani) nebo velké skoky mezi roky vydání různých alb. Spotify se dokonce pokouší vytvářet i jakého horoskopy a playlisty namíchané podle tří vybraných interpretů, které byste pozvali na party.

Používáte v nějaké aplikaci “storíčka?” Ve které?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)