Rogan zůstává, ale Spotify podcasty mají nová covid pravidla

Spotify podcasty covid pravidla

Podcasty. Spotify. Koronavirus. Tato témata spojuje nově nastartovaná kauza, ve které zpěvák Neil Young demonstrativně stáhl své skladby z této populární platformy kvůli tomu, že na ní nechce sdílet prostor s kontroverzním podcastem Joe Rogana. Nelíbí se mu jeho obsah, který je zaměřený na zpochybňování dopadů koronavirové pandemie. Další umělci se ke zpěvákovi přidali, což mimo jiné způsobilo výrazný propad tržní hodnoty Spotify. I když služba odmítla inkriminovaný podcast jakkoli blokovat, v rámci osvěty k tématu Covid-19 určitá opatření zavede.

“Na základě zpětné vazby za posledních několik týdnů je jasné, že máme povinnost udělat více pro zajištění rovnováhy a přístupu k široce uznávaným informacím od lékařských a vědeckých komunit, které nás provázejí tímto bezprecedentním obdobím,” popisuje na blogu Spotify jeho spoluzakladatel Daniel Ek s tím, že služba nehodlá být v roli cenzora, ale zavádí jasnější pravidla pro témata, které se mimo jiné týkají koronaviru.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

V nově publikovaných pravidlech je například zakázáno:

  • tvrzení, že AIDS, COVID-19, rakovina nebo jiná vážná život ohrožující onemocnění jsou podvod nebo nejsou skutečná
  • podpora konzumace bělicích produktů k léčbě různých nemocí a nemocí
  • propagace nebo naznačování, že vakcíny schválené místními zdravotnickými úřady jsou navrženy tak, aby způsobovaly smrt
  • nabádání lidí, aby se záměrně nakazili COVID-19 za účelem vybudování imunity vůči němu (např. propagace nebo pořádání „koronavirových večírků“)

U všech podcastů, které se věnují tematice aktuálního pandemického onemocnění, se navíc bude povinně zobrazovat banner s odkazem na speciální COVID-19 Hub, kde jsou shromažďovány informace od zdravotníků a vědců.

Z jakých zdrojů čerpáte info o koronaviru?

Zdroj: Spotify

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)