Spotify se propadá tržní hodnota. Spustil Neil Young lavinu?

Spotify tržní hodnota Neil Young

“Spotify může mít buď mě, nebo Joe Rogana. Ne oba,” prohlásil před pár dny proslulý zpěvák Neil Young, který se do oblíbené streamovací platformy tvrdě pustil kvůli tomu, že dává prostor zmíněnému autorovi aktuálně největšího (a kvůli koronavirovým a proti/očkovacím tématům velmi kontroverzního) podcastu. Pořad zůstal dostupný a zpěvákova hudba ze služby skutečně zmizela. Jak se nyní zdá, pro Spotify to nebude jen otázka ztráty několika skladeb. Společnosti totiž významně spadla tržní hodnota.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Mezi 26. a 28. lednem (tedy cca tři dny po Youngově prohlášení) se postupně propadla hodnota Spotify o 2,1 miliardy dolarů (cca 46 miliard korun), tedy asi o 6 %. I když byl mírný pokles očekáván již pár dní předem i bez ohledu na kauzu, zpěvákova aktivita podle expertů do výsledku významně zasáhla. Jak se navíc zdá, Neil Young šel některým umělcům vzorem a jeho akt spustil lavinu.

“Nezodpovědní lidé šíří lži, které stojí jiné lidi životy. V této otázce jsem solidární s Neilem Youngem a globálními vědeckými a lékařskými komunitami,” podpořila svého kolegu zpěvačka Joni Mitchell a svou tvorbu ze Spotify také odstraňuje. Dá se očekávat, že další umělci se ještě přidají.

Které straně této kauzy fandíte?

Zdroj: Variety

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)