Spotify upevňuje pozici svých podcastů. Koupilo další firmy

Spotify podcasty Chartable Podsights firmy akvizice

Kolem populární služby Spotify a jejích podcastů se v posledních dnech mluvilo zejména v souvislosti s kauzou pořadu Joe Rogana, naštvanou reakcí některých umělců a pak také propadem akcií. Společnost tomuto formátu nadále evidentně věří, neboť pod sebe skoupila další dva konkurenty. Respektive nástroje, se kterými budou Spotify podcasty efektivnější při vydělávání peněz. Řeč je o projektech Podsights a Chartable.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Podsights je přední služba pro měření podcastové reklamy, která pomáhá inzerentům lépe měřit a škálovat jejich inzerci umístěnou do tohoto druhu audio pořadu. Druhý nástroj zase umožní autorům lépe poznat jejich posluchače a rozšiřovat efektivně jejich řady. Platforma Chartable podle Spotify umožňuje poznat a rozšiřovat publikum podcastů pomocí nástrojů pro atribuci propagace a statistiky publika.

Spotify podcasty Cahrtable Podsights

Hodnota těchto dvou akvizic nebyla zveřejněna, ale půjde pravděpodobně o desítky milionů dolarů. Téměř přesně před třemi roky pořídila firma Spotify pod svá křídla vysílací služby Gimlet Media a Anchor, což stálo 340 milionů dolarů (cca 7,3 miliardy Kč). Každopádně je jisté, že Spotify hodlá do podcastů nadále pěkně ostře “šlapat”.

Kolik podcastů na Spotify posloucháte?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)