Spotify se zaměřuje na vyšší bezpečnost při řízení: Testuje se jednoduchý design pro řidiče

spotify design pro ridice bezpecnsot rizeni auta

Během posledních několika let se společnost Spotify snažila usnadnit ovládání hudby při řízení vozidel. Existuje podpora Android Auto, jednoduché ovládání se integrovalo i do navigací Google Map a Waze. Nyní ale společnost Spotify pracuje i na verzi přímo pro aplikaci Spotify. Momentálně se testuje režim jízdy u několika uživatelů. Jak vypadá a co se změnilo?

Spotify testuje zjednodušený design pro řidiče. Rok po prvním odhalení

Poprvé se o tomto zjednodušeném designu pro řidiče mluvilo už před více než rokem. Spotify se ale zaměřovalo na jiné věci a nasazení funkce bylo odloženo na začátek roku 2019. Nyní už to ale vypadá, že nic nebrání tomu, aby se funkce zavedla ve velkém. Několik uživatelů v zahraničí již novinku testuje. Fungovat bude automaticky poté, co telefon připojíte k reproduktorům ve vozidle. A to prozatím pomocí Bluetooth.

Spotify rozpozná, že se telefon připojil k audio systému vozidla a automaticky přepne design do zjednodušené verze. Pokud ale třeba ovládáte Spotify ze sedadla spolujezdce, dá se speciální režim pro řidiče vypnout a případně i úplně v nastavení zakázat. Z dostupných screenshotů můžeme vidět, že rozhraní má mnohem větší položky, aby se daly jednodušeji mačkat a zároveň i font je větší, takže vše jde lépe přečíst.

V tuto chvíli prozatím neexistuje možnost manuálního zapnutí této funkce, když například připojujete telefon k audio systému v autě pomocí kabelu. Toho se snad dočkáme ještě do té doby, než se funkce zpřístupní všem.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Těšíte se na tuto funkci ve Spotify?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)