Spotify začne vyrábět hardware: Prvním produktem má být přehrávač do auta

spotify prehravac do auta spekulace

Před pár dny jsme informovali, že Spotify chystá speciální režim pro řidiče. Vypadá to ale, že u aplikace to nezůstane. Chystá se i speciální hardwarový přehrávač, který bude určen pro vozidla. Pokud se potvrdí výroba, půjde o první hardware od Spotify. Novinka má stát cca 100 dolarů, což je v přepočtu zhruba 2 600 Kč.

Spotify přehrávač do Auta uvidíme ještě tento rok

Hardwarová divize Spotify funguje už nějakou dobu. Dříve se spekulovalo, že dělají na chytrém reproduktoru nebo sluchátkách. Podle posledních informací to je ale doplněk pro auta, kde se bude snažit konkurovat jiným systémům jako je Apple CarPlay, Android Auto nebo Amazon Alexa. A to hlavně na poli hudby.

Propojení s audio systémem vozidla bude fungovat pomocí Bluetooth, podobné jako to umí chytré telefony. Na zařízení bude několik tlačítek pro rychlé ovládání. Chybět nebude hlasové ovládání a malý displej, na kterém se budou zobrazovat informace k přehrávání. Další informace k hardwaru jako je například vnitřní paměť nebo podpora LTE, nejsou v tuto chvíli k dispozici.

spotify prehravac do auta

Spekuluje se také nad tím, že tohle zařízení bude zdarma dostupná při zaplacení nového předplatného. A to pravděpodobně na 12 měsíců. Informace nebyla potvrzena, ale šlo by určitě o zajímavou možnost, jak tento produkt dostat mezi lidi.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Pořídili byste si Spotify přehrávač do auta?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)