Spotify přichází s Group Session: Můžeme skládat společné playlisty

Spotify funkce Group Session společné sestavování playlistů

Hudební streamovací platforma Spotify přichází s novou funkcí, která jistě potěší mnoho uživatelů. Zejména teda ty, kteří někdy chtěli třeba při domácí party sestavovat playlist ve více lidech. Nechat někde ležet vlastní telefon nebo počítač tak, aby si každý mohl přijít trochu přeházet seznam skladeb, to jistě mnozí dobře známe. A současně asi také nesnášíme. Jak ale s pomocí populární služby vytvořit něco jako jukebox? Samotné Spotify přišlo s funkcí Group Session, díky které se na sestavování playlistů a zapínání hudby může podílet více uživatelů.

Spotify Group Session společné sestavování playlistů

Novinka je zatím spuštěná v rámci beta testování a není úplně jasné, do jakých zařízeních míří. Možná ji ale ve vaší aplikaci najdete, objevila se poprvé v pondělí. Nová funkce je podle všeho podmíněna prémiovými účty všech účastníků. Stačí, aby jeden z nich Spotify Group Session pro sestavování playlistů zapnul a ostatním poslal vygenerovaný kód. Jakmile se ostatní připojí, budou mít právo hudbu přidat, přeorganizovat i zapínat a vypínat.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Něco podobného už nabízelo Spotify v rámci rodinného účtu, kdy bylo možné přidávat skladby do společného playlistu. Toto je ale ještě zajímavější řešení. Novinku jsme zatím v češtině nezahlédli, ale jistě u nás bude mít vlastní přeložený název.

Používáte Spotify? Bude se vám novinka hodit?

Zdroj: CNET, Reddit

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)