Uživatelé Spotify, těšte se na audioknihy. Hodně audioknih

Spotify audioknihy Findaway

Populární streamovací platforma Spotify se v posledních měsících a letech hodně snaží dostat do pozice univerzálního přehrávače nejen hudby, ale téměř jakéhokoli audio obsahu. K písničkám časem přibyly například podcasty a jak se nyní zdá, po menším oťukávání se služba vrhne naplno také na audioknihy. Stejně jako u podcastů, kde se Spotify opírá o nástroje Anchor a Gimlet, se i v případě namluvených knížek společnost vrhla do nového segmentu pohlcením jiné platformy. A tou je Findaway.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

“Ambicí Spotify je být prostorem pro veškerý zvukový obsah jak pro posluchače, tak pro tvůrce. Akvizice Findaway urychlí vstup Spotify do prostoru audioknih a pomůže nám rychleji splnit tuto ambici. Jsme nadšeni, že můžeme spojit tým Findaway, nejlepší technologickou platformu ve své třídě a robustní katalog audioknih, s našimi odbornými znalostmi,” říká ke strategickému kroku Gustav Söderström, ředitel pro výzkum a vývoj ve Spotify. Očekává se, že obrat Findaway vzroste do roku 2027 ze současných 3,3 na 15 miliard dolarů.

Jaký máte názor na audioknihy?

Zdroj: Spotify

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)