V červnu přijde nový hlasový asistent. Uvede ho audio gigant

Sonos hlasový asistent spekulace

Pokud máte pocit, že svět chytrých hlasových asistentů potřebuje dalšího zástupce, můžete se začít těšit na červen. Již za pár týdnů se oficiálně ukáže konkurent pro Asistenta Google, Amazon Alexu, Samsung Bixby nebo Siri od Applu. Ačkoli se to na první pohled zdá jako hodně šílený nápad odsouzený k rychlé záhubě, rozhodující je v tomto případě jméno firmy, která ho chce zrealizovat. Jde o totiž o Sonos, giganta v oblasti audio techniky a konkrétně chytrých reproduktorů.

Smart funkce, která zatím nese obyčejný název Sonos Voice Control, má podle redakce The Verge běžet ve všech reproduktorech této značky se systémem S2 a skloňuje se také připravovaný “Home Theatre OS”. Nový hlasový asistent by měl být představen hned na začátku června a následně údajně vyrazí k uživatelům v USA. Sonos již dříve hledal lidi na pozice spojené s tímto projektem. U něj se mimo jiné objevily popisky jako “naprostou soukromé, osobnější a přirozenější” hlasové ovládání.

Sonos hlasový asistent spekulace

Připravovaný asistent by se měl údajně probouzet heslem “Hey Sonos” a z hudebních platforem by měl rovnou podporovat služby Apple Music, Amazon Music, Pandora a Deezer. Spotify a YouTube Music prý zatím na seznamu nejsou a minimálně s druhým jmenovaným nástrojem se dají očekávat nějaké konflikty. Sonos je totiž v oblasti audia s firmou Google hodně na nože.

Které hlasové asistenty jste už otestovali?

Zdroj: The Verge

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google assistant cestina

Google Assistant umí česky, ale nechce

Články David Trlica David Trlica
3 min. uložit na později

Komentáře (0)