Snapdragon 855 se postará o výkon prémiových telefonů: Jaké jsou novinky?

qualcomm-snapdragon-855-predstaveni

Společnost Qualcomm se chystá na Havaji oznámit čipset Snapdragon 855, který bude pohánět vlajkové modely v příštím roce. Kódové označení procesoru bylo Snapdragon 8155, jak ale nyní server TechCrunch prozradil, oficiálně se bude nazývat tak, jako jeho předchůdci. Tento server zároveň omylem zveřejnil klíčové parametry, čímž Qualcommu trochu vzal vítr z plachet a samotné oficiální představení nebude již tak zajímavé. Na druhou stranu se můžeme s předstihem podívat na to, co nový Snapdragon umí.

Nový čipset Snapdragon 855 se točí hlavně kolem 5G sítí

Qualcomm se chlubí tím, že jde o první komerční mobilní platformu s podporou multigigabitového 5G. Čipset je vyráběn 7nm procesem, o výrobu se postará společnost TSMC. Už i tento čipset je vybaven speciální jednotkou pro neurální zpracování dat (NPU), jejíž výkon je 3x vyšší než u předchozího řešení. NPU slouží k počtům, kde se využívá strojové učení a AI. Oproti klasickému čipsetu je mnohem více efektivní.

Qualcomm-Snapdragon-855

Snapdragon 855 má celkem osm jader. Čtyři jsou úsporná a mají frekvenci 1,78 GHz, tři výkonná s frekvencí 2,42 GHz a jedno je “supervýkonné” s frekvencí 2,84 GHz. Čipset je doplněn i o novou generaci grafického čipu Adreno 640, který přinese ještě více výpočetního výkonu. Byl rovněž optimalizován pro aplikace s rozšířenou realitou (AR). Jak už jsme psali výše, Qualcomm se chlubí hlavně podporou 5G sítí. Čipset bude mít modem Snapdragon X24 LTE, ale také Snapdragon X50 5G modem, který umožní připojení k mobilním sítím budoucnosti.

Počítá i s hraním her, a to díky funkce s názvem Snapdragon Elite Gaming. K této funkci bohužel není ještě mnoho informací, dočkáme se jich během oficiálního představení. Na závěr byl ještě zveřejněn seznam výrobců, kteří od jara 2019 budou představovat zařízení s novým čipsetem. Mezi výrobci nechybí Samsung, Xiaomi, LG, HTC, Motorola, Google, Sony, OnePlus, Oppo nebo Vivo.

Na jaký telefon se Snapdragonem 855 se těšíte?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)