TOPlist

Slovo Mistr: další návyková hra se slovy

Slovo-Mistr

„Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!“ Ne, touto hláškou z Hrabalovských Postřižin vaši nudu rozhodně zahánět nemíníme. Místo toho tu máme další hru se slovy. Jmenuje se Slovo Mistr a podle hodnocení v Obchodě Play se setkává s mimořádně kladným ohlasem. Zaslouží si ho?

Obsah článku

Co Slovo Mistr slibuje?

Základní princip hry opět staví na sestavování slov z písmenek, která je nutné seřadit ve správném pořadí. Na podobném konceptu jsou založeny například populární hry PixWords, Poznej slovo, či Piknik Slovo a mnohé další tituly. Autoři hry Slovo Mistr slibují více než dva tisíce úrovní s plánovaným rozšiřováním. Nestačí-li vám nacházení slov v jednoduchých úrovních, můžete zkusit těžší slova, za která získáte bonus. Pokud uvíznete na určitých slovech, jsou připraveny funkce Zamíchat nebo Poradit, abyste mohli pokračovat.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou v oficiálním popisku uvedeny:

  • Vytvářejte slova z písmen tahem prstu
  • Nacházejte slova navíc pro sbírání mincí
  • Více než 2 000 herních úrovní
  • Zdarma získáte denní bonus ve formě mincí
  • Klepnutím na tlačítko „Zamíchat“ změníte pořadí písmen
  • Klepnutím na tlačítko „Poradit“ získáte vodítka
  • Vhodné pro děti i dospělé pro trénování vyhledávání slov
  • Nepotřebuje internetové připojení
  • Jednoduché a snadné hraní
  • Zcela zdarma pro všechny hráče

Jak Slovo Mistr funguje v praxi?

Po spuštění se vás okamžitě ujme průvodce, který vysvětlí základy ovládání. Slova se tu vytvářejí nikoli klepáním na písmena, ale jejich postupným přejížděním prstem. Cílem je vyplnit slova do připravených políček. Bohužel hned po odehrání první úrovně narazíte na ne právě vydařený překlad v podobě „Úroveň jasné!“ Stejně tak se setkáte s hovorovým hodnocením „Dobrý“ či „Skvělý“. Bohužel podobných nedokonalostí je v lokalizaci více a netýkají se jen samotného uživatelského prostředí.

Po stranách pole s písmeny najdete dvě tlačítka. To vlevo pouze zpřehází pozice nabízených písmenek, což paradoxně často přispěje k tomu, že se vám vybaví kýžené slovo. Vpravo je nápověda, která doplní jedno písmenko do tajenky. Bude vás to ale něco stát – konkrétně šedesát zlaťáků. Do začátku sice dostanete 1200 zlatých mincí, nicméně ty se dříve či později rozkutálejí.

Tím se dostáváme k monetizaci této hry, spočívající v nákupu dalších zlatých mincí, použitelných na nápovědy. Ceny určitě nejsou vysloveně lidové, a i v rámci akce vás pak nápověda jednoho písmenka může přijít na korunu. Jinak mince získáte v rámci hry i průběžně – za takzvaná „bonusová slova“. Ta poznáte podle toho, že místa jednotlivých písmenek zabírají hvězdičky. Teoreticky se tak při troše šikovnosti obejdete bez nutnosti finanční investice.

V nastavení hry najdete změnu grafického motivu (na výběr je pět variant), můžete tu vypnout zvuky, hudbu a upozornění či procházet a volitelně opakovat již absolvovaná kola.

Resumé

Věříme, že tato hra dokáže zaujmout na dlouhé minuty, stejně jako mnohé další z tohoto žánru. Nabízí poměrně pěkné provedení, jednoduché ovládání a snadnou hratelnost. Naše výtky budou mířit především na lokalizaci – přeci jen od hry, která staví na českých slovech, bychom očekávali, že bude příkladem správné gramatiky a pravopisu.

Během necelého měsíce v Obchodě Play zaznamenala hra Slovo Mistr více než padesát tisíc stažení. Hodnocení průměrnou známkou 4,8 svědčí o převažující spokojenosti, nicméně poměrně často se objevují výtky, směřující ke kvalitě slovníku, zejména pak k pravopisným chybám a častému opakování slov. Aplikaci můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 3.0 a vyšším.

Baví vás podobné slovní hry?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)