TOPlist

Poznej slovo – Český hlavolam ve stylu PixWords

poznej

Velikonoční pondělí se pomalu blíží a pro mnohé z vás to možná znamená volno a trochu klidu. Pokud v takovéto chvíli hledáte na Google Play nějakou zábavnou hru, která by vás přikovala k telefonu, máme tu pro vás typ, který se velmi podobá hře PixWords. Ano, jedná se o další hlavolam a opět s podporou češtiny. Právě PixWords mělo na našem území obrovský úspěch, a tak po jejím dohrání lidé chtějí pokračování, nebo alespoň podobnou hru, která by opět prověřila naše znalosti a velikost slovní zásoby. Toho si všiml i Martin Řehánek, coby strůjce nového českého hlavolamu Poznej Slovo, a tak se do našich telefonů může dostat další hra, která vám dá zabrat. Stejně jako u Pixwords i zde musíte poskládat správně písmena podle nápovědy v podobě obrázku. Jenže obrázek k uhádnutí jednoho slova není jeden, nýbrž hned čtyři.

Poznej Slovo nápověda

K dispozici už je i Poznej Slovo nápověda. V ní naleznete odpovědi na všechny úrovně, a to jak podle obrázků, tak i podle písmen. Využít se dá interaktivní vyhledávání, kdy vám stačí znát jen jedno písmenko.

Poznej slovo

Principem hry je totiž uhodnout jedno slovo, které spojuje všechny obrázky. Na výběr máte ze dvanácti písmen, vedle kterých můžete využít dvou nápověd. První nápověda se týká prozrazení jednoho náhodného písmene, které se doplní do tajenky a druhá nápověda odstraní přebytečná písmena ve výběru. Písmen k odstranění je až 9 (záleží na velikosti tajenky), počítejte však s tím, že za každé další písmeno zaplatíte dalšími zlaťáky. Jediná měna ve hře jsou totiž tyto zlaťáky, které získáváte za uhádnutí tajenky a přesunu do dalšího kola. Vydělané zlaťáky poté používáte právě na nápovědy.

Poznej slovo

Ze začátku se může hra zdát o dost lehčí než je tomu u PixWords, jenže buďte si jistí, že i v tomto případě narazíte na kombinaci čtyř obrázků, která nepůjde uhodnout jen tak lehce a pořádně se u ní zapotíte. Vývojář Martin Řehánek si pro vás připravil pro začátek 100 levelů a počítá s tím, že další úrovně budou časem přibývat. Hra je vhodná i pro úplně nejmenší, kteří rádi hádají. Pokud si ze začátku nebudou vědět rady, mohou se podívat do nápovědy, kde je celý princip hry vysvětlen a navíc nejde o nikterak složitá nebo méně známá slova. Jak si ale můžete sami všimnout na obrázcích níže, někdy je odpověď ukryta velmi záhadně. Například u odpovědi CHOD, tu máme obrázek na kterém je vojenský poCHOD, zpětný CHOD, CHOD coby jídlo, atd… Po uhodnutí správné odpovědi, se vám u každého obrázku zároveň zobrazí jeho popis. Levely jsou generovány náhodně, takže lze chytit řadu lehčích tajenek, nebo naopak pár pořádně zapeklitých obrázků.

Poznej slovo

Ve hře Poznej Slovo se také můžete podívat na další tvorbu tohoto nadějného českého vývojáře, respektive jeho kamaráda. I tyto hry jsou zaměřené na logické uvažování. Hru Poznej Slova si můžete stáhnout zdarma a maximálně doporučuji. Stejně tak jako u hry PixWords pro vás připravujeme návod, který vám pomůže u těch nejtěžších tajenek. Pokud si však do té doby nevíte s nějakou kombinací obrázků rady, neváhejte se nás zeptat v diskuzi dole pod článkem, kde vám rádi odpovíme my nebo naši čtenáři.

Poznej slovo – aktualizováno

Od samotného vývojáře víme, že další balík obrázků by měl dorazit začátkem příštího měsíce a kapacita slov by se měla rozrůst až o dvojnásobek. Nová aktualizace tak bude obsahovat 50 až 100 nových slov.

Poznej Slovo
Poznej Slovo

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (90)