Nový Shazam Lite zabere méně jak 1 MB místa

shazam-lite

Shazam je jedna z nejpopulárnějších aplikací na světě, kdy se počet stažení počítá ve stovkách milionů. Nyní oznámili Shazam Lite, který má hodně redukovanou velikost a potřebu dat.

Shazam Lite: Poznávání hudby za jedno mega

Shazam se rozhodl jít cestou Lite verze, aby se tak jejich služby dostaly k co nejvíce lidem. A to bez ohledu na omezení zařízení nebo pokrytí sítě. Aplikace byla vyvinuta speciálně pro uživatele, kteří by mohli mít problém s nedostatkem paměti, nebo omezeným připojením.

“Zaměřili jsme se na poskytnutí Shazamu v oblastech, kde je špatná konektivita a dostupnost zařízení může být horší,” řekl Iordanis Giannakakis, vedoucí Android vývoje Shazamu. Shazam Lite byl kompletně navrhnut po diskuzích s uživateli právě z těchto regionů.

Klasický Shazam už má mnoho funkcí, které k plnému fungování nejsou potřeba a při pomalém připojení se můžou stát spíše zátěží. Proto má Shazam Lite pouze to nejdůležitější – poznávání hudby, které funguje i když jste mimo připojení k internetu. Nahrávka se uloží a jakmile se dostanete k internetu, tak se písnička najde.

Shazam Lite je ode dneška dostupný v několika rozvojových zemích. Do dalších států by se měl dostat později. Bohužel APK zatím nepomůže, protože je služba zamknutá pro ostatní regiony a “shazamování” nebude fungovat.

Shazam Lite - Discover Music
Shazam Lite - Discover Music

Používáte Shazam, nebo máte jiného favorita na hledání písniček?

Zdroj: news.shazam.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)