Menu

Nový Shazam Lite zabere méně jak 1 MB místa

Shazam je jedna z nejpopulárnějších aplikací na světě, kdy se počet stažení počítá ve stovkách milionů. Nyní oznámili Shazam Lite, který má hodně redukovanou velikost a potřebu dat.

Shazam Lite: Poznávání hudby za jedno mega

Shazam se rozhodl jít cestou Lite verze, aby se tak jejich služby dostaly k co nejvíce lidem. A to bez ohledu na omezení zařízení nebo pokrytí sítě. Aplikace byla vyvinuta speciálně pro uživatele, kteří by mohli mít problém s nedostatkem paměti, nebo omezeným připojením.

“Zaměřili jsme se na poskytnutí Shazamu v oblastech, kde je špatná konektivita a dostupnost zařízení může být horší,” řekl Iordanis Giannakakis, vedoucí Android vývoje Shazamu. Shazam Lite byl kompletně navrhnut po diskuzích s uživateli právě z těchto regionů.

Klasický Shazam už má mnoho funkcí, které k plnému fungování nejsou potřeba a při pomalém připojení se můžou stát spíše zátěží. Proto má Shazam Lite pouze to nejdůležitější – poznávání hudby, které funguje i když jste mimo připojení k internetu. Nahrávka se uloží a jakmile se dostanete k internetu, tak se písnička najde.

Shazam Lite je ode dneška dostupný v několika rozvojových zemích. Do dalších států by se měl dostat později. Bohužel APK zatím nepomůže, protože je služba zamknutá pro ostatní regiony a “shazamování” nebude fungovat.

Používáte Shazam, nebo máte jiného favorita na hledání písniček?

Zdroj: news.shazam.com.

 

Komentáře

nosac

z aplikace
8.10.2016 17:05

Je to super aplikace. Kdysi jsem řešil problém s identifikaci písniček ale když jsem poznal tuto aplikaci, nemohl jsem tomu uvěřit,že mám problém vyřešen.

Douber

z aplikace
8.10.2016 17:53

Moje z prvních koupených aplikací. Kdysi dávno bylo nějaké výročí ještě google marketu a placenou verzi Shazam Encore jsem koupil za 2 Kč. Tam kde se ostatní nechytají tak Shazam nezklame, docela mě i děsí jak krátká ukázka mu stačí na idetifikaci. Jinak i placená verze Encore taky dost zhubla.

Jan_Peterka

z aplikace
8.10.2016 19:30

Shazam je best!

TylerManifesto

TylerManifesto 0

z aplikace
8.10.2016 22:02

Mel jsem a pouzival TrackID ale tam se mi to neukladalo a moc to nevyhledavalo nazvy..takze byl vymaz a prisel shazam :) a spokojenost.Rozhodne lite verzi odzkousim :)

AleshM

8.10.2016 22:45

Mám dlouho SoundHound a zdá se mi lepší.

cardic

9.10.2016 8:34

Za me je cisty shazam az moc preplacany nejake posahane zebricky me fakt nezajimaji reklamy atd. des tuhle verzi zkusim a uvidim..

Georges68

z aplikace
10.10.2016 9:30

jjjjjj, naprostý souhlas s cardicem!!! Dnes se za každou cenu do každý apky a web služby cpou mraky “social services”, az se vytrácí jejich původní účel a funkce. Shazam je přímo vzorovou ukázkou. Chceme spolehlivou apk na identifikaci písniček, z čeho je už dnes u Shazamu doslova náročná procedura vyžadující často LTE připojení, protože 3G nestačí. Shazam Lite se tak jen vrací k původnímu účelu. Jenže pro ČR je jeho instalace z Google Play nedostupná, stejně jako řada jiných užitečných apk! Ať jdou do pr…..

RSS (komentáře k článku)