TOPlist

Shadowgun Legends recenze: Perfektní česká hra se špičkovou hratelností a TOP grafikou

Shadowgun Legends recenze android ios

Shadowgun Legends je poslední velká mobilní hra od českého studia Madfinger Games. Už z prvních sekund hraní poznáte, že tohle není jen nějaká malá hříčka, ale velká hra, která se blíží konzolovým titulům. Jedná se o FPS s RPG prvky, která je zasazena do budoucnosti. Stahovat a hrát ji můžete zdarma, a to jak na Androidu, tak i na iOS. Pojďme se na ni podívat blíže.

Obsah recenze Shadowgun Legends

Shadowgun Legends: Online střílečka z českých luhů a hájů

Brněnské studio Madfinger Games pravděpodobně nemusíme představovat. Už mnoho let tvoří kvalitní mobilní hry a obecně patří k nejúspěšnějším herním studiím u nás. V minulosti vytvořili hry jako Dead Trigger, Unkilled, Monzo, anebo sérii Shadowgun. A právě do poslední jmenováné série Shadowgun nedávno přibyl nový díl s názvem Legends.

Shadowgun Legends recenze android hra

Vývojáři tvrdí, že jde o další generaci mobilních her, kdy můžou PC a konzoloví hráči zažít stejný zážitek z hraní i na telefonu. A rozhodně tomu tak je, ať už se zaměříte na špičkovou grafiku, stovky zbraní a zbrojí, několik herních režimů nebo příběhovou kampaň. Někteří můžou namítnout, že hra není moc originální, protože se značně inspiruje u konzolové a PC hry Destiny. Pro mobilní telefony a tablety ale hra v podobném duchu chybí a Shadowgun Legends tak skvěle zaplňuje díru na trhu.

Hratelnost a grafika je špičková

Shadowgun Legends má i příběhovou kampaň, která vás provází po celou dobu. Příběh ale není silnou stránkou hry. Neurazí, ale ani ničím nenadchne. Na galaxii zaútočila mimozemská rasa, kteří si říkají Tormenti a vaším úkolem je lidstvo zachránit ve více než 200 misích na 4 planetách. I když z hraní to ani nevypadá, že se jedná o nějakou vážnou hrozbu.

Jako rekrut v řadách Shadowgunů postupně získáváte slávu, čímž se stáváte větší a větší celebritou. Z toho, že se hra nebere moc vážně, vám bude jasné po chvíli. Ukazuje i specifický smysl pro humor, který vás po celou dobu bude provázet. Důvod, proč budete chtít Shadowgun Legends hrát je hratelnost. Lidé z Madfinger Games zužitkovali léta zkušeností s tvorbou FPS her na mobilní telefony a přináší hru, která se jednoduše ovládá, ale zároveň je poměrně komplikovaná. A to je na mobilní telefony důležité. Na dotykovém displeji nechcete mít 10 různých tlačítek pro různé akce. Určitou změnu v hratelnosti nabízejí minihry, kdy například máte prolomit počítač. Jedná se o ideální zpestření misí.

Shadowgun Legends Global Launch Promo Video

Shadowgun Legends Global Launch Promo Video

Ve výchozím režimu je je střelba automatická, a vy se pohybujete jedním prstem a druhým míříte. Pokud vám to přijde hodně zjednodušené, můžete si to automatickou střelbu vypnout a ovládání nastavit zcela podle sebe. Hra počítá i s podporou gamepadů, a to třeba ve spojení s Nvidia Shield TV, na které hra funguje perfektně. K dispozici je velké množství zbraní, které neustále přibývají s novými aktualizacemi. Jejich počet jde do stovek, můžete mít pistole, útočné pušky, samopaly, těžké kulomety, brokovnice, odstřelovačky nebo raketomety. Zbroje jsou také důležitou součástí. Hra má totiž jednoduché RPG prvky a například s lehkou zbrojí budete hrát trochu jinak než s těžkou. Herní třídy zde neexistují, vše si navolí hráč během hraní.

Shadowgun Legends pvp arena duel

Grafická stránka hry je špičková a patří k tomu nejlepšímu, co můžeme na mobilních telefonech vidět. Samozřejmě musíte počítat s lepším hardwarem, minimálně hra vyžaduje Android 6.0 Marshmallow. Více o specifikacích píšeme níže.

Potěší velké množství herních režimů

O herní kampani už jsme psali výše, zdaleka to ale není jediný herní režim, který si můžete spustit. Vše se řídí z náměstí (Centrum), kde vidíte ostatní hráče, nakupujete/prodáváte věci, vybíráte si mise atd. K dispozici je například kooperace s dalšími hráči. V poslední aktualizaci se přidala možnost hlasové komunikace, takže ani s domluvou už nejsou problémy. Dále se dostane na velké množství vedlejších misí, které se ale brzy začnou opakovat, akorát místo disku, půjdete například pro kytaru.

Je v podstatě jedno, co máte vyzvednout. Situace je vždy taková, že projdete několik místností, ve kterých vystřílíte nepřátele, zmáčknete pár tlačítek, vyzvednete věc a vracíte se zpátky. Brzy vás to pak přestane bavit a budete je tak dělat, protože se musíte dostat na vyšší úroveň, abyste mohli hrát příběhovou kampaň.

Další velkou částí hry jsou bitvy proti reálným hráčům. Postupně, jak budete hrou postupovat, se vám otevírají nové PvP (hráč proti hráči) režimy v aréně, kde například můžete hrát Duel, anebo týmově. Bohužel minimálně v úvodních úrovních PvP moc nefunguje. Ani jednou jsme nedokázali dohrát arénu do konce. V duelu, i týmové hře jsme naráželi na to, že protihráči/spoluhráči se odpojovali, a nakonec jsme třeba hráli 2 proti 4. Hodila by se minimálně nějaká větší penalizace pro hráče, kteří opouští rozehrané bitvy.

Shadowgun Legends | Brothers of Fire Update – Press

Shadowgun Legends | Brothers of Fire Update - Press

Jakmile dokončíte nějakou misi či arénu, obdržíte zkušenosti, slávu, lepší vybavení a jdete znovu do akce, anebo si třeba zajdete na náměstí pokecat s dalšími hráči, nebo půjdete do kasína si vytočit nějakou tu výhru. Možností je na výběr opravdu hodně.

Jak Shadowgun Legends stáhnout a jaké jsou minimální požadavky?

Ještě předtím, než si řekneme závěr recenze, se podíváme blíže na tom, jak tuto hru stáhnout a na jakých zařízeních vám minimálně poběží. Nejlepší a nejrychlejší možnost stažení je přes Google Play. K instalaci se dostanete hned přes widget níže pod tímto odstavcem. Případně můžete hru instalovat i ručně, a to například přes APKMirror.

shadowgun legends ke stažení android ios

Shadowgun Legends: Online FPS
Shadowgun Legends: Online FPS

Minimální požadavky na spuštění Shadowgun Legends

  • Čipset: Čtyř-jádro s Cortex A-53 a lepší
  • RAM: 2 GB+
  • Android: 6.0 Marshmallow
  • GPU: Musí podporovat OpenGL ES 3.0
  • Displej: Minimálně 4,7 palce
  • Rozlišení: Minimálně 1280 x 720 pixelů

Závěr recenze Shadowgun Legends

Ptáte se, jestli se vyplatí vyzkoušet Shadowgun Legends? Rozhodně říkáme ano, hra je navíc zdarma ke stažení, takže maximálně můžete ztratit pár minut času, pokud by vás nebavila. Hra patří k tomu nejlepšímu, co můžete na mobilních telefonech najít, pokud hledáte střílečky. Grafická stránka hry je perfektní, stejně tak hratelnost. Navíc má opravdu hodně obsahu a herních módů, ze kterých si každý vybere.

Úplně dokonalá hra to není, například příběh kampaně nás vůbec nedokázal zaujmout, dalším mínusem jsou pro nás repetitivní vedlejší mise a PvP bitvy, kterou jsme si nikdy nezahráli v plném počtu hráčů až do konce. Free to Play prvky jsou zde hodně „krocené“. Za reálné peníze můžete koupit hlavně kosmetické věci. Dá se koupit i lepší zbroj, ale co jsme mohli porovnat, tak tím platící hráč nezíská žádnou obrovskou výhodu. Jediné omezení, na které jsme narazili při hraní, je tak inventář, který si budete chtít dříve nebo později rozšířit. Ve výsledku ale můžete kompletní hru dohrát zdarma.

Rozhodně tak všem doporučujeme hru vyzkoušet, Madfinger Games ji stále vylepšují a přidávají nový obsah. Nedávno vyšla velká aktualizace s názvem Brothers of Fire, která přidává kooperaci, nové raidy, mise, vybavení atd.

Klady

+ Perfektní grafika
+ Špičková hratelnost

+ Velké množství zbraní a zbrojí
+ Výběr z mnoha herních 
režimů
+ Hra je zdarma ke stažení
+ Časté aktualizace a přídavky

Zápory

– Repetitivní vedlejší mise
– PvP akci si v počátcích neužijete
– Příběh vás ničím nenadchne

Hrajete Shadowgun Legends? Jak daleko jste se už dostali?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)