Selfie zabíjí: Počet úmrtí při jejich pořízení nebezpečně stoupá

selfie zabiji statistika umrti

Z pořizování selfie fotografií se stává nebezpečná záležitost. Lidé stále více při focení selfie fotek riskují a bohužel počet smrtelných nehod se zvyšuje. Umírají při pádech z útesů, zásahem elektřiny při fotografiích na střechách vlaků, nebo se utopili během přílivu. První statistika úmrtí kvůli selfie odhaluje, že lidé čím dál tím více riskují.

Za 15 minut slávy smrt. Selfie zabíjí čím dál tím častěji

V dnešním světě už se s tím setkal kdokoliv, ať už jako účastník nebo jako přihlížející, případně výslednou fotografii či video viděl na internetu. Lidé dělají zbytečně nebezpečné kousky před fotoaparátem, jen aby získali “15 minut slávy” na sociálních sítích. Podle nové statistiky tento trend pochází z Ruska, kde mladiství šplhají na vysoké budovy, mosty, komíny jen kvůli tomu, aby si mohli vyfotit selfie a natočit o tom video. V roce 2015 dokonce v Rusku běžela kampaň, která upozorňuje na možné nebezpečí při pořizování selfie.

Video nedoporučujeme slabším povahám.

UNBELIEVABLE! The most Dangerous Selfies ever taken #1| People Are Awesome 2017

UNBELIEVABLE! The most Dangerous Selfies ever taken #1| People Are Awesome 2017

A i když v minulosti bylo nejvíce incidentů v Rusku, tak v posledních letech vede jasně Indie. Celkově na celém světě od roku 2011 do roku 2017 zemřelo kvůli pořizování selfie 259 lidí. Jen v Indii kvůli selfie zemřelo 159 osob, až poté následuje s velkou mezerou Rusko, USA a Pákistán, kde je počet úmrtí v desítkách.

selfie utes nebezpeci

Největší problém je ale v tom, že počet úmrtí se rapidně zvýšil v posledních dvou letech, kdy jen minulý rok zemřelo 93 osob. Zatímco v letech 2011 až 2013 jich bylo “jen” deset a v roce 2015 celkem padesát. Nejvíce selfie “zabíjí” mladé muže do třiceti let. Mezi příčinami úmrtí se dá najít například požár, pád z výšky, utopení, útok zvířat, zásah elektřinou apod.

Stala se vám někdy při pořizování selfie nějaká nehoda?

Zdroj: phonarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)