Menu

Scratch Wars je nová česká hybridní hra, která se pyšní několika NEJ

Při představování této nové hry několikrát padlo označení, že se této karetní hry mají bát i slavní Pokémoni. Scratch Wars získávalo chválu i na zahraničních veletrzích. A to dokonce i od vydavatele světoznámých Magiců. Nyní je tato česká hra konečně připravena ke spuštění. Dokáže uspět na trhu karetních a mobilních her?

Scratch Wars se snaží využít díry na trhu

Scratch Wars se na to snaží jít jinak, než ostatní karetní hry doposud. Existují totiž dvě verze zároveň. První je ta klasická karetní hra, jako právě například Pokémon nebo Magic The Gathering. Má ale také digitální verzi brzy dostupnou pro Android nebo iOS, ve které se dá tato hra plnohodnotně užít také. Plusem je to, že si do aplikace můžete převést přímo vaše karty, které sbíráte. A to jednoduše pomocí QR kódu.

Již od začátku je hra stavěna na displeje telefonů, a to i s herními vlastnostmi, takže se dá hra velmi rychle pochopit a jednoduše ovládat. O vývoj celé hry se stará pražský herní startup Notre Game. Do hry přichází několik mechanik, které jsme zatím nemohli vidět u žádné konkurenční karetní hry.

Ve hře nenajdete dvě stejné karty

Už podle názvu jde poznat, jaké dvě hlavní činnosti budou hráči ve hře vykonávat. Tou první je Scratch, neboli česky stírat. Druhá je pak Wars, což je válčení. Všechny karty jsou stírací, takže i po vybalení karet z balíčku nevíte, které karty jste si koupili a moment překvapení přichází až po “zuřivém” stírání. Stírání má i další důvod, všechny karty jsou totiž unikátní.

Určitě narazíte na karty se stejným obrázkem, ale jak říkají sami vývojáři. Šance, že naleznete kartu se stejným jménem a hodnotami je zhruba stejná tomu, že naleznete na vaší zahradě kostru dinosaura. To je opět věc, kterou jen tak nenajdeme v karetních hrách.

Aplikace bude mít velké slovo

Jak už jsme psali výše, karty jsou jak reálné, tak i virtuální. Každá karta obsahuje QR kód, který slouží k naskenování do aplikace. V ní můžete hrát kompletně celou hru. Dají se hrát turnaje s kamarády, dobývat území v kampani, vylepšovat si své karty atd. Kartičky půjdou pak měnit, a to jak fyzicky, tak i digitálně, aplikace totiž bude sloužit i jako ochrana vlastnických práv karet, což je velice užitečná funkce vzhledem k tomu, že každá karta je unikátní.

Patentovaná kostka

Něco, co jste taky nemohli vidět nikde jinde, je tzv. točna zbraně. Úkolem bylo zachovat ve hře prvek náhody, který se jinde řeší například hrací kostkou nebo mícháním karet. Vznikly tak zbraně, což jsou v podstatě ploché kostky, které využívají taktéž speciálního tisku. Zbraň se přikládá na tyčku, která je zároveň počítadlem životů, švihem ruky se pak provádí jeden tah, následně se zbraň zastaví na jednom efektu.

Kdy a kde?

Oficiálně hra vychází 7. února, kdy ji najdete v hračkářstvích Bambule, Sparkys, HM Studio, v prodejnách tisku Geco a v trafikách sítě PNS. Samozřejmě také bude dostupná aplikace na Google Play. S hrou jsou velké plány do budoucna, plánuje se expanze do zahraničí, turnaje, ligy, speciální eventy.

Při spuštění budou k dispozici tři různé produkty. Tím prvním je samotná karta, u které si může zákazník vybrat, jestli chce koupit zbraň nebo hrdinu. Doporučená cena je 25 Kč. Starter pack Lite bude stát 50 Kč. Najdeme v něm vše, co je potřeba k plnohodnotnému hraní – jednoho hrdinu, jednu zbraň, tyčku k provádění tahů a počítání životů. Nechybí ani škrábátko, aby se mohly pohodlně stírat karty. Poslední možnost je Starter pack, který obsahuje 2 karty hrdinů, 6 zbraní, 2 tyčky, 2 stírátka, a vytištěná pravidla. Vše je zabaleno v pěkně plechové krabičce. Cena tohoto balení je 200 Kč.

Co říkáte na Scratch Wars? Myslíte, že má šanci uspět?

Zdroj: TZ, TK.

 

Komentáře

Johnnie

2.2.2017 11:10

Tato hra je přibalená k časopisu ABC 3/2017 – nyní na stáncích. (Tj. za nějakých asi 40 Kč.)
Ale ještě jsem to nerozbalil.

Lukáš Kaňka

5.2.2017 8:42

JOHNIE : to tam je ten startovní balíček?

Honzissek27

7.2.2017 15:47

Můžu se zeptat neřekne mi někdo jak jsem tato hra hraje pořád to nechápu děkuji předem

hmmma

23.6.2017 7:25

RSS (komentáře k článku)