Foto test Samsung Galaxy A54: Jak vysoko jej řadí DxOMark?

Samsung Galaxy A54 5G DxOMark foto test

V žebříčku foto mobilů na serveru DxOMark má své, jistě dočasné, místo další zajímavý telefon. Test fotografování a natáčení si u redakce odbyla novinka Samsung Galaxy A54, která bude po vzoru svých sériových předchůdců nejspíš aspirovat na umístění mezi nejprodávanějšími telefony světa. Jak moc k tomu přispěje výsledek foto testu u DxOmark?

Samsung Galaxy A54 5G DxOMark foto test žebříček

Redakce známého serveru udělila novému Samsung telefonu celkem 107 bodů, což jej posadilo na samostatnou 84. pozici v žebříčku. O něco hůře jsou na tom například Oppo Find X3 Neo či Sony Xperia 1 III, o pár bodu více zase mají třeba Xiaomi 11T Pro, Vivo X60 Pro 5G nebo Xiaomi 12 Lite 5G s pátým Google Pixelem. Ačkoli je umístění na první pohled neveselé, rozhodně jde o zatím nejlepší výsledek “áčka”. Naposledy měly modely Galaxy A52 a A52s shodně 88 bodů.

Samsung Galaxy A54 5G DxOMark foto test výsledek

Samsung Galaxy A54 dostal 106 bodů za běžné focení, 55 za bokeh, 53 za náhled, 79 za zoomování a 115 za natáčení videa. Připomeňme, že zatím nejvybavenější model Galaxy A letošního roku fotí primárním 50MPx senzorem, 12MPx ultraširokým snímačem a 5MPx makro foťákem.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na výsledek nového Samsung Galaxy A54?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)