Čtyři populární Samsung telefony už nemají nárok na update

Samsung Galaxy S10 Galaxy A50 update záplaty podpora konec

Společnost Samsung patří v dnešní době mezi výrobce, kteří se hodlají o své mobily či tablety z hlediska softwarové podpory starat hodně, hodně dlouho. Pro zařízení z posledního roku či dvou platí péče až na pět let, nicméně ani starší modely na tom nebyly či nejsou o moc hůř. Třeba ty z řady Galaxy S10, u nichž byly bezpečnostní záplaty slíbeny na čtyři roky. Minulý čas v předchozí větě je bohužel na místě. Telefony Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ a s nimi také Galaxy A50 již nejsou od letošního dubna ze strany výrobce podporovány.

Desátá generace série Galaxy S byla (a v rukou mnohých uživatelů stále) je velmi oblíbená, například kvůli staršímu systému fotoaparátů. Zmíněné tři modely přišly na trh v únoru roku 2019 a byl v nich tehdy Android 9. Čtvrtý zástupce v podobě modelu Galaxy S10 Lite šel do prodeje cca o rok později a minimálně o tuto dobu by měl mít delší i podporu.

Mobil Galaxy A50 zase (spolu)reprezentuje počátek extrémně úspěšné řady “A”, s níž Samsung před lety přesně zacílil do střední třídy. Objevil se na trhu rovněž v únoru roku 2019 a také v sobě měl Android 9. Majitelé zmíněných čtyř telefonů se budou muset buď obejít bez dalších záplat, nebo sáhnout po alternativní custom ROM. Vloni na podzim stejný osud potkal řadu Galaxy Note9.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte jeden z těchto mobilů? Jak s ním naložíte?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)