Samsung chystá bezrámečkový telefon s vysunovací selfie kamerou. Nepůjde přitom o drahý model

telefon samsung s vysunovaci selfie kamerou

Už na konci roku 2018 jsme mohli vidět několik Samsung telefonů střední třídy, které obdržely nové funkce a technologie ještě dříve než vlajkové modely. V tomto trendu bude korejská společnost pokračovat i v roce 2019. Zanedlouho bychom měli vidět první bezrámečkový telefon, který nemá výřez ani průstřel. Místo toho půjde o telefon s vysunovací selfie kamerou. Nazývat se má Samsung Galaxy A90.

Telefon s vysunovací selfie kamerou už nebude jen záležitost čínských výrobců. Samsung chystá vlastní řešení

V minulém roce se několik čínských výrobců rozhodlo pro zajímavé řešení toho, jak z telefonů odstranit rámečky a nepoužít výřez nebo otvor v displeji. Prvním takovým telefonem byl Vivo Apex, u kterého se schovala selfie kamera přímo do těla telefonu a v případě potřeby se vysunula. Poté následovaly další podobná řešení od společností Oppo, Honor anebo Xiaomi. Podle posledních informací to vypadá na to, že Samsung bude další.

vivo apexVivo jako první představilo vysunovací selfie kameru

V letoším roce se očekává, že se tato technologie objeví i v telefonech střední třídy. A to i od Samsungu. Vypadá to, že korejská společnost konečně začíná reagovat na hrozbu ze strany čínských výrobců, kteří v posledních letech získávají stále více zákazníků na svou stranu. A už nejde jen nízkou cenu, ale i nové technologie, která často vídáme jako první právě v čínských telefonech. Selfie kamera u Galaxy A90 má fungovat podobně jako u Vivo Apex. Očekává se, že telefon od Samsungu dorazí v paměťových verzích s 6/8 GB RAM a 128GB úložištěm. Dostupný má být v černé, zlaté a stříbrné barvě. Další detaily o tomto telefonu jsou prozatím neznámé. Vydání se ale dá očekávat pravděpodobně až v létě 2019, spekuluje se nad tím, že půjde náhradu za telefon Samsung Galaxy A9.

vivo nex s selfie camera

Líbí se vám vysunovací selfie kamery? Těšíte se na řešení od Samsungu?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)